| pietre a întrebat:

Cine stie cu cat timp inainte trebuie sa mergi la politie sa-ti schimbi buletinul la 18 ani?

4 răspunsuri:
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
La vârsta de 14 ani și se poate schimba dacă intervin modificări în starea civilă a sa: schimbare de nume/prenume, cetățenie, etc.
Pa, pa.

| hd04wbw a răspuns:

Pai de ce sa il schimbi la 18 ani? Buletinul se face la 14 ani si se schimba de obicei cand expira ( scrie pe el). Si atunci mergi sa il schimbi cu vreo 2 saptamani mai repede. Daca vrei tu sa il schimbi din anumite motive trebuie sa mergi la evidenta populatiei ( acolo stiu ca se elibereaza) si sa vezi ce acte ai nevoie. Dar nu cred ca til schimba.Si daca til schimba platesti.

| AnAiLuI a răspuns:

Cu o luna sau 2 inainte de 18 aniwinking

| andreea_9164 a răspuns:

Pai dupa ce ai facut 18 ani ai interval de aproximativ 2 saptamana. nu stiu sigur...
dar inainte de a implinii 18 ani nu cred ca poti...happy