| Chiron a întrebat:

Cand numaram iesirile intr-un giratoriu se numara si banda pe care esti? Adica prima iesire de langa tine e 1 ori 2?

Răspuns Câştigător
| MeConstantine a răspuns:

Se numara din directia ta de mers. Adica daca tu intri pe un drum si apoi se numara de la drumul tau spre dreapta 1, 2, etc. Deci drumul pe care esti nu se numara decat ca fiind ultimul (spre exemplu un drum cu 4 iesiri) daca vrei sa te intorci pe unde ai venit vei iesi pe a patra iesire happy adica pe drumul pe care te afli sens opus.

1 răspuns:
| Willis a răspuns:

Nu. Banda pe care ești nu se numără. Când intri în rond, nr 1, prima ieșire este cea din dreapta, a2a cea de mergi înainte, și următoarea, a3 a care de fapt faci stânga. Banda de pe care vi nu se numără.