| LanguageMaster a întrebat:

Când o să înăsprească guvernul legea penală?

Răspuns Câştigător
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Guvernul nu poate inaspri acum legea penala, avand in vedere ca la referendumul din acest an s-a aprobat ca Guvernul sa nu mai emita ordonante pe justitie, asa ca poate face doar propuneri care sa fie discutate apoi in Parlament si doar acesta poate adopta o lege de inasprire a pedepselor.

4 răspunsuri:
| danbnz a răspuns:

La anul si la multi ani!

| Simpatic a răspuns:

Cand or sa dispara in primul rand infractorii din Parlament, adica niciodata la noi nu va fi posibil.

suntserios
| suntserios a răspuns:

Niciodata ca asta e treaba parlamentului nu a guvernului

| xzawn17 a răspuns:

Niciodata.Daca o sa se schimbe cam tot guvernul poate sunt sanse in rest cu asta nu.