| LanguageMaster a întrebat:

De ce legea penală din România este așa de blândă?

Răspuns Câştigător
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

In general legea penala romana nu este chiar asa blanda, poate cu exceptia unor infractiuni.
Dupa mine sunt prea blande unele pedepse aplicate de judecatori.

4 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Din cauza parlamentului ca sant toti inutilii adunati nu-s in stare sa aplice legi in conditii

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu e deloc blanda

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pentru că adevărații penali scriu legile.

| imajerec a răspuns:

Pentru ca nu sunt inchisori destule si s-ar supra aglomera asta e valabil cel putin pentru faptele grave, iar pentru coruptie si abuz in serviciu, nu o sa mareasca ei din proprie initiative pedepsele, pentru ca ar legifera impotriva lor