| anonim_4396 a întrebat:

Când o să revină socialismul in Romania?

6 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

La anul si la multi ani!
Si la care socialism te referi, noi n-am avut practic socialism, a fost putin dar doar in teorie, la fel cum este si acum.

| doctorandus a răspuns:

Ma tem ca in Parlamentul Romaniei nu exista niciun partid de stanga (adica voind sa adopte masuri socialiste).

| Mosotti a răspuns:

Nu o sa revina socialismul, ca lumea e f tare indoctrinata de liberali ca socialismu e prost, pentru ca le e frica ca le ia lor averile si se va face ceva pentru om.

Socialismul bine aplicat e bun pentru om, liberalismul insa nu, prin doctrina e doar pentru bogatasi.
Si nu lua ca socialismu e ceausescu, ca aia era dictatura, nu era socialismul adevarat, deci sa nu fi derutat, ca asta asa iti zic "comunismuuu socialismuuu nu aveai ce manca, etc".
Si in capcana asta cad multi.

| MeisterSchnitzel a răspuns:

Să sperăm că niciodată.

| alexandradlr a răspuns:

Nu cred că o sa mai revină. De obicei formele de conducere nu se mai intorc dar fiecare cauta alt mod de conducere. In fiecare regim sunt si părți bune și părți rele.