| matrix100 a întrebat:

Cand se incheie votarea in Sua pentru presedentie? Ultima zi de votare. Merci

3 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Alegerile sunt programate pe 3 noiembrie 2020 dar a inceput deja votarea, prin corespondenta si anticipat. Citeam ca pana astazi au votat deja cca 22 milioane de alegatori.

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

În 3 noiembrie se votează. Dar mai sunt voturile prin corespondență care se adună în zilele următoare. Se poate să se facă contestații la numărătoarea voturilor în anumite state, astfel încât, mai ales dacă scorul este strâns rezultatul definitiv să se dea peste o săptămână.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

3 noiembrir