| cnvv a întrebat:

Care ar fi consecintele Romaniei daca Trump castiga alegerile prezidentiale?
Dar daca iese Clinton?

11 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Daca va castiga Trump va scadea dolarul in primul rand si ii va afecta pe acei romani care sunt platiti in dolari, care au conturi in dolari samd

e posibil ca Nato sa aiba de suferit in caz ca iese trump presedinte, iar cum noi suntem in prima linie in fata Rusiei va fi complicat daca Nato nu va ramane unita

probabil ridicarea vizelor nu se va mai intampla in viitorul apropiat

| GabiDumitrescu a răspuns (pentru suntserios):

In prima faza o sa scada, dar pe termen lung s-ar putea sa nu fie chiar asa de rau. Buba e daca se lasa cu razboi civil in USA, ceea ce nu e chiar scenariu SF in momentul asta. Daca ai citit ceva presa serioasa din US, stii despre ce vorbesc. Daca nu... dumniedzau cu mila. Legat deprima linie in fata Rusiei... permite-mi sa rid. Daca am avea autostrazi, ar trece rusii prin noi in 2 zile. Asa, s-ar putea sa le ia o saptamana. NATO e oricum o mare gogomanie. Ce au facut pentru Ucraina? Exact, nimic. Da, stiu, nu erau membri. Nici Siria sau Libia nu sunt membri si acolo si-au bagat coada.

| untu a răspuns:

Sigur ca iese Hillary Clinton, dar Trump ce stie dansul despre conducerea Americii si de fata cu alte state ale lumii!

| cnvv explică (pentru untu):

Sigur iese Clinton laughing))

| untu a răspuns:

A spus ca Romania trebuie sa se apere singuri fara ajutorul nimanui, mai ales celor de la NATO si platim banii contributiei pentr apararea celorlalti tari europene! Nu cred ca va sta prea mult timp Donald Trump ca presedinte al Americii, fiindca nu stie nimic despre politica!

| Juviia a răspuns:

La Trump, eu as fi mai nebuna decat sunt acum.La Clinton, voi plange incat toata planeta se va inunda.Il vreau pe asta presedinte:http://imgur.com/QJLDF8g

| nirocino a răspuns:

Nu se va intampla nimic deosebit, situatia Romaniei va ramane neschimbata! Bafta!

| Roliii a răspuns:

Nu stiu, dar oricum ar fi va fi jale

| untu a răspuns (pentru Roliii):

Exact! Donald Trump nu va sta mult timp ca presedinta al Americii! Ai auzit de profetia babei Vanga in legatura cu America? daca nu cauta-le pe GOOGLE: Profetia babei Vanga in legatura cu America si citeste!

| g00dmorning a răspuns:

Se spune ca daca va fi aleasa Clinton, va avea loc un razboi intre Siria si America. E posibil ca si Rusia sa fie implicata.
Daca stii engleza, iti recomand sa te uiti la astea:
https://www.youtube.com/watch?v=4Q714fz3Cu4

https://www.youtube.com/watch?v=wHvb7WjDHfw

| Riter_Flavius_1996 a răspuns:

Nu ar avea nici un efect asupra tarii noastre! Noi nu suntem privilegiati de alegirile electorale ale americii