| anonim_4396 a întrebat:

Care credeti ca ar fi pedeapsa cea mai bine meritata pentru Ionut Tanasoaia aka Gypsy(asasinul basketbalistului american ucis cu sange rece la Giurgiu)?

Răspuns Câştigător
| KnifeWrench a răspuns:

Picatura chinezeasca in varianta acid sulfuric.

| Theodore a răspuns (pentru KnifeWrench):

Din pacate,pedeapsa capitala nu se mai regaseste in constitutia Romaniei,si nici nu cred ca sunt sanse sa mai revina vreodata.Dar momentan hai sa ne multumim cu ce avem,cel putin mai avem pedeapsa pe viata, insa si aceasta ar trebuie putin modificata, astfel incat dentinuti sa nu mai beneficieze dupa 25 de ani intrare intr-o comisie de examinare pentru eliberarea conditionata.

6 răspunsuri:
| fulgerul a răspuns:

Probabil ca va aduceti aminte de accidentul pe care la provocat americanul,cand a lovit acel taxi, in care se afla, daca nu ma insel un instrumentist din formatia Compact.Ce a patit? In 24 ore era in America! Acum de ce se implica FBI-ul? Al nostru era mai prost si ala era o vedeta? Cred ca era tocmai invers, dar ce ne mai place sa sarim in sus cand auzim Americaaaa! Nu uita-ti ca daca traiti mai rau ca acum 3-4 ani,. este din cauza lor.

| Birjaru a răspuns:

Inchisoarea pe viata cu posibilitatea eliberarii pentru buna purtare dupa cel putin 25 de ani de incarcerare.

| Theodore a răspuns:

Nu trebuie sa fim indiferenti.Gandeste-te ca ai putea fi si tu victima unui nemernic, care simte nevoie sa isi impartaseasca cu alti setea lui de violenta!

| Mickulash a răspuns:

Nu cred ca suntem noi in masura sa judecam si totusi, de dragul discutiei spun ca acesti indivizi ar trebui pedepsiti astfel incat fiecare individ care are scapari sa isi aduca aminte patania celuialalt. Pedeapsa lui Vlad Tepes a tinut.