| devil2279 a întrebat:

Credeti ca un criminal cu sange rece este mai greu de ucis intr-o confruntare 1 vs 1 si chiar si 1+n vs 1? Ma refer la un om care are sange de criminal in el innascut si rareori format.Un om dracos(daca stiti ce inseamna ).
Pun intrebarea asta deoarece stiu mai multe persoane (barbati) care au avut confruntari cu altii si tot el, "criminalul" i-a batut pe toti.
Daca ar fi sa credem in Dumnezeu si Satana, as spune ca il are pe Satana in el, sau mai multi draci care pur si simplu nu il lasa sa fie batut/omorat.Intelegi ce vreau sa zic?

6 răspunsuri:
| MineIsLikeABridge a răspuns:

Bruce lee nu era criminal, dar iti putea omora pe orice vroia el, caci el era chiar un "ninja"http://www.youtube.com/watch?v=3QWHsy5YyfY
Nu este mai bun omul cu sange rece, doar ca el s-a antrenat mai mult caci el astra vroia sa faca sa omoare in schimb omul cu "sange cald" nu antreneaza. Dumnezeu ar invinge fiindca el stie tot si este omniprezent peste tot etc... deci oricat s-ar antrena al rau Dumnezeu al stii deja tot. Chestia asta ii tampita cu Dumnezeu si Codrin, nu stiu ce ai cu Codrin

Răspuns utilizator avertizat
| MineIsLikeABridge a răspuns (pentru devil2279):

Gresit, cand ne nastem ne nastem egali, ceea ce ne inconjoara ne da personalitatea si de acolo devenim buni sau rai dupa taria de caracter, un om cu "sange rece" se antreneaza vazand in anturajul lui cum sa omoare si practic este mai antrenat ca un om cu "sange cald" (bun, dintr-o societate civilizata). Asta e parerea mea si partea cu Codrin a fost o gluma, se poate sa nu inteleg ceea ce zici tu mai exact, dar e si adevarat ceea ce zici tu, eu un iubitor de lupte de caini iti pot spune ca, catei pitbull type castiga numai din cauza gamenesului (scuze ca am scris cum se aude dar nu prea stiu cum se spune oficial ) care se refera la dorinta cainelui de a continua lupta oricat de ranit ar fi, de aceea se folosesc mult rasele bully caci nu prea renunta la lupta dar depinde de la individ la individ, am vazut si ciobanesti germani castigand uneori, mai ales un campion are sanse bune

Răspuns utilizator avertizat
| SorinTudor a răspuns:

Depinde de cat "bulan" are criminalu ca daca ii da unu o bata in cap s-a terminat filmu si se trezeste ori la spital ori nu mai se trezeste deloc laughing

Răspuns utilizator avertizat