| Clever a întrebat:

Care credeti ca ar fi solutia anticriza?

6 răspunsuri:
| User a răspuns:

O bomba nucleara in Parlament.

| myrazvy a răspuns:

Solutia anticriza cea mai buna este productia, noi romani ar trebui sa producem mai mult si sa consumam mai putin.

| 80Cris a răspuns:

Sa nationalizam bancile, telecomunicatiile...multe alte lucruri care nu mai sunt ale noastre, pe care le-am dat strainilor...si atunci o sa ne mearga mai bine!

| pauladrian a răspuns:

Una din solutii ar fi sa nu se mai faca evaziune fiscala.

| poleaccristina_8734 a răspuns:

Solutia anti criza ar fi ca parlamentari sa isi taie salariil...sau macar sa le micsoreze sa le faca ca a politistilor

Funda?

| Nike31 a răspuns:

Solutzia anti-criza este ca acei 10 milioane de oameni multimilioneri sa doneze 10% din suma venitului lor pentru statele sarace, ca acestea sa poata atinge capacitatea de a cumpara marfa. Si sa nu fie acest FOARFECE ECONOMICE asa de evidentziat intre satatele nordice (dezvoltate) si cele sudice (subdezvoltate).