| Wehrmacht a întrebat:

Care e treaba cu chip-urile astea? Sa nu va aud cu chestii legate de religie.

4 răspunsuri:
| alessia5158 a răspuns:

Problema nu este cip-ul pe diverse carduri( bancar, sanatate, carte de identitate ) sau pasaport! Problema este siguranta si SECURITATEA DATELOR continute in cip.
In mass-media pot fi gasite suficiente materiale care au aratat ca aceste tipuri de carduri sau dispozitive nu sunt atat de sigure precum le lauda sustinatorii lor. Diversi hackeri au aratat cum, prin folosirea unor componente foarte ieftine, pot copia cu mare usurinta datele de pe cardurile ce contin astfel de cipuri.

| trolololo a răspuns:

Cica ar controla oamenii, i-ar urmari, Noua ordine mondiala și alte prostii din astea.

Pe mine personal ma doare in cot de cipuri. Chiar as vrea unul. big grin

| KTAleen a răspuns:

Chip-urile umane sunt folosite pentru stocarea unor date si pentru accesul cu usurinta la datele stocate pe ele.
Exista deja reclame in US care promoveaza implantarea de rfid chip la oameni pentru a inlocui cardul bancar, actul de identitate, cardul de sanatate (http://www.youtube.com/watch?v=2Xwf0dP1XBw).
Iar din 23 martie, Obamacare are o prevedere obligatorie ca, oricine doreste sa beneficieze de sevicii medicale in sistemul public sa accepte trasferul datelor personale pe un chip implantat.
Pe langa aceste beneficii ce tin de usurinta de accesare a datelor, exista si serioase intrebari ce au fost ridicate privind protectia datelor private si a incalcarii intimitatii.
Toate datele private fiind stocate la un loc, pot fi "furate" si folosite, mai ales ca nu necesita contact pentru accesul la ele ci doar apropiere.
In privinta intimitatii, de fiecare data cand intri in raza unui scaner acesta va inregistra prezenta si tranzactiile, astfel urmarindu-se fiecare miscare a individului purtator de implant.
Pe langa acestea mai este si perspectiva crestina ce spune ca, inainte de revenirea lui Iisus, in timpul guvernarii lui antihrist, accesul populatiei la mijloacele necesare subzistentei va fi ingradit. Doar cine va primi sa fie insemnat cu simbolul diavolului va putea cumpara, vinde, calatori, primi tratamente medicale etc...
Nu se stie exact ce forma va avea, insa se cunoaste ca va fi scris/inserat/implantat in corpul persoanelor si nu va putea fi inlaturat si fara acceptarea lui nu mai ai acces in societate, la nici un nivel.

| iulianeu21 a răspuns:

PAI cipurile contin datele personale ale fiecaruia si sunt mai accesibile cum ar fi cipurile de sanatate au pe ele stocate bolile de care a suferit persoana respectiva, ce tratament urmeaza etc.