| LanguageMaster a întrebat:

Care este diferența dintre un consumator non-casnic si un consumator casnic de curent electric?

Răspuns Câştigător
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Consumatorul casnic este o persoana fizica si care foloseste energia electrica pentru consumul propriu.
Consumatorul non-casnic este o persoana fizica sau juridica si care foloseste curentul pentru productie, prestari servicii sau comert.

1 răspuns:
| TimSem a răspuns:

Consumatorul casnic este cel care cumpără energie electrică pentru consumul propriu, nu pentru activități comerciale sau profesionale.
Consumul non-casnic este pentru cel care contractează serviciul de energie electrică pentru activități comerciale.