| teclado a întrebat:

Cât costa KW de curent electric?
Consumator casnic

8 răspunsuri:
| AmandinaDragan a răspuns:

60 bani, 80 bani, 1, 20 lei si 5 lei kw premium de la ENEL

| Mosotti a răspuns (pentru AmandinaDragan):

Pai spune si in ce conditii sunt acele preturi.

Zi plafoanele ca sa stie omul exact daca le stii, ca eu nu le stiu, deci cand dai 0, 6 lei, cand dau 1, 2.
Ma refer tot la ENEL, nu comparam cu altii.
Ca eu pana la un moment dat dadeam 0, 8 lei acum iarna la ENEL, deci preturile alea le ofera si ENEL.

| AmandinaDragan a răspuns (pentru Mosotti):

''https://www.enel.ro/enel-energie/ro.html''
Nu stiti sa cautati pe internet? Vreti mre-n gura? Cel mai scump este 5 lri kw/h pentru cei care consuma peste 255 kw.h pe luna. Kw premium. Acum mai grozavi si tin mai mult, in fapt JETMANEALA.

| Mosotti a răspuns (pentru AmandinaDragan):

Pai nu voi ati vrut liberalism? Asta inseamna! Bogatii rules insasi prin doctrina liberala, tot ce e de dreapta nu se gandeste la omul de rand, deci asta avem.
Ati vrut lupul dar sa nu manance oi, nu merge.
Dupa aia ati vrut alt lup, si de 33 ani tot lupi ati vrut (si PSD tot lup era cu poate putina coada de socialism, deci nu era de fapt socialist).

Si cand zic socialism nu zic de dictatura anilor 80, zic de doctrina socialista de ex pana in 70 cand era bine, si multi recunosc ca era bine atunci, cei ce au trait.

JETMANEALA s-a vrut, JETMANEALA au.

Nu cunoaste lumea doctrinele! Nu conteaza cine vine, va respecta doctrina partidului.
Au avut ei grija ca partidul socialist sa nu aiba nici o sansa, nu e finantat, etc.

| doctorandus a răspuns (pentru Mosotti):

In anii '70 era bine din cauza ca Romania primea imprumuturi de la tarile capitaliste.

| Mosotti a răspuns (pentru doctorandus):

Asa e, in anii 70 se imprumutau bani, insa si in 65 o duceam ok si nu imprumutam mai nimic.
Deja unele blocuri erau gata pentru oameni.
Dar este posibil sa fi fost bine in anii 70 de la imprumuturi, insa ala imprumuta mai mult sa faca industria aia inutila. Nu stiu daca pentru produse alimentare si masinile alea de cacao.