| Doku2002 a întrebat:

Care este durata maxima de a plati un preaviz eon energie electrica?

2 răspunsuri:
Bula
| Bula a răspuns:

Termenul de achitare a restantelor este scris in preaviz.
Neachitarea pana la data indicata indreptateste furnizorul la intreruperea furnizarii energiei electrice chiar in ziua urmatoare. Dupa deconectare va trebui achitata datoria restanta + taxa de deconectare si reconectare. Doar dupa achitarea acestora se va reconecta energia electrica.

Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Preavizul este de 15 zile si neplata la expirarea preavizului aduce dupa sine intreruperea alimentarii. Scrie si pe pagina lor. https://bit.ly/2P0XdXt