| anonim_4396 a întrebat:

Care este in medie salariul unui profesor[la o instutie de invatamant de stat, nu particulara] care preda la clasele 5-12, unui medic[pediatru], unui avocat in statele europene civilizate [Anglia, Franta, Germania, Ungaria, Italia etc]

1 răspuns:
| ikram a răspuns:

Profesorul in jur 2000-3000 euro, medic in jur de 5000 euro, avocatul nu are salar, are onorariu, si venitul acestuia este in functie de numarul de clienti, de procese si de tipul acestora.