| Iulla a întrebat:

Care este salariul minim brut in luna septembrie 2010 si ca beneficiar al legii 76/2002 art 75 cati bani trebuie sa primesc?

1 răspuns:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Salariul minim brut pe tara garantat la plata, in luna septembrie 2010, a fost de 600 lei. Conform art. amintit de tine prima de instalare este o suma egala cu de 7 ori valoarea indicatorului social de referinta in vigoare, care cf.art.33^1 din L. 76/2002 este de 500 lei, asa ca vei primi 3. 500 lei. Numai bine!