| calubalan a întrebat:

Care sunt adevaratii mafioti ai Romaniei? Uite aici: http://gandeste.org/politica/adevaratii-mafioti-ai-roman iei/9835

3 răspunsuri:
| Arthur a răspuns:

Un articol bun. Mai avem totuşi o speanţă datorită caracterului tipic parvenitului român. Nu pot fără să se laude, nu pot ţine un secret nici măcar în faţa duşmanilor cărora ar vrea să e arate cât de tari sunt ( eventual cu multe exemple ). Familiile nu sunt unite şi nu ştiu să păstreze secretul ( nu mai vorbesc de cazul unui divorţ ). Mafia din România poate fi împrăştiată uşor numai să existe voinţa necesară. Pentru ca lucrurile să meargă în direcţia dorită ar trebui să apelăm la modelul din fotbal ( arbitrii străini ).

| laura64 a răspuns:

Sper sa existe vointa necesara, macar in ceasul al doisprezecelea, de a se face dreptate si cei vinovati sa plateasca.

| Lawrence a răspuns:

Am văzut. Îmi zici si mie cum se numeste si cine canta melodia aia care e in indreapta sus la linkul tau (http://gandeste.org/politica/adevaratii-mafioti-ai-roman iei/9835)?