| SaveTheNature a întrebat:

Care sunt principalele motive pentru care Romaniei nu ii merge bine?

Răspuns Câştigător
| HRH a răspuns:

Faptul ca sunt prea multi care conduc tara doar pentru a se imbogati si noi cetateni nu facem nimic pentru ai da jos

7 răspunsuri:
| pwp a răspuns:

Politicienii!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Principalul motiv este clasa politică, care face blow-joburi Uniunii Europene. Un alt motiv ar fi prostia unor cetăţeni simpli care plini de ei merg la vot de fiecare dată crezând că pot schimba ceva dacă aleg pe unul sau pe altul.

| TechnologyWebBrowsing a răspuns:

Furtul politicienilor si ignoranta lor fata de populatia tarii. Se roaga de noi sa-i votam ca "or sa faca multe lucruri ca sa traim bine" cand de fapt noi ii facem bogati si ei traiesc bine, nu noi!

Răspuns utilizator avertizat
| EstiApreciatDacaEstiDiferit a răspuns:

Conducere de "caramel"
dau bani pe ce nu trebuie
ex: pista de curse intr-o zona rurala (cand am auzit, reactia mea a fost: WTF? I don't want to see ), un parc de joaca (tot in zona aia rurala, cred) construit intr-un loc care se umple de apa (in adevaratul sens al cuvantului) cand ploua, si multe altele
inca un motiv: saracii platesc mai multe taxe decat bogatii.

| AleDia a răspuns:

Ponat si cu gasca lui
E coruptia statului

| Gabriello02 a răspuns:

Basescu, Ponta, Crin si trupele lor ne fura toti bani doar ca sa le mearga lor bine si dau vina pe criza.