| ForWhat a întrebat:

Care credeti ca sunt principalele motive pentru care v-ati insela partenerii?

Răspuns Câştigător
| Scintilla a răspuns:

Nu este normal sa inseli, parerea mea este ca principalele motive pentru care o femeie nu mai este multumita de ceea ce are langa ea sunt indiferenta cu care isi trateaza jumatatea, lipsa de comunicare, nu se mai simt atrasi unul de celalalt, apar certurile si discutiile excesive, dorinta de a incerca ceva "nou" pe materie de sex, sau nu mai se multumesc reciproc in pat.

12 răspunsuri:
| corbulalbrosu a răspuns:

Din cauza senzatiei de inedit oferit de o aventura care promite fantezii sexuale.

| Lawliet14 a răspuns:

Antonim la demnitate. Nu exista asa ceva, sa-ti inseli partenera! Eu nu am cuvantul asta in vocabular. Daca te referi la genul ala de inselat, cu o alta persoana. Nu sunt pro-divort de exemplu, dar nu-l exclud. Singurul lucru pe care il exclud e inselatul intr-o relatie. Ce n-as ierta niciodata in viata? Unul dintre lucruri, nu stiu daca e singurul, e inselatul...

Răspuns utilizator avertizat
| RedheadOnTheRun a răspuns:

De ce sa inseli? laughing
Din egoism, din lacomie, din razbunare? Se presupune ca omu are capacitate de gandire, nu se bazeaza doar pe instincte animalice. Daca nu te mai simti bine in relatia in care esti implicat, pur si simplu pune punct. Inselatul nu e corect fata de nimeni si nu aduce nimic bun, din contra.

| KMaddieK a răspuns:

Principalul motiv pentru care as insela este in cazul in care nu ma simt apreciata, iubita sau ignorata. Cred ca daca nu te simti bine ar trebui sa pleci, nu sa inseli.

| Lawliet14 a răspuns (pentru KMaddieK):

Pai si de ce nu te-ai desparti atunci? Ce sa mai salvezi din relatie? Daca esti ignorata, nu ceri? Nu comunici?

| BlitzLikeXd a răspuns:

Motivele sunt ca poate n-are unele lucruri fata respectiva fata de baiatul pe care il place si sincer sa iti zic ca altii poate au masina-bani sau altceva sau nu mai doreste fantezi.

| CristinaCtC a răspuns:

Distanta

| ForWhat explică:

Intrebarea era pusa penrru a asculta cateva pareri. Actuala mea relatie merge extrem de bine si am vorbit si cu partenerul meu pe acest subiect. Iar el era de parere ca daca iubesti cu adevarat nu inseli iar eu i-am spus ca poate din instict oamenii inseala, cauta sa compare. Prin urmare majoritatea care ati raspuns ne-ati confirmat amandurora raspunsurile

| anonim_4396 a răspuns (pentru ForWhat):

Poti sa si iubesti si sa si inseli. daca te simti nedorit/a si partenerul nu iti da ceea ce vrei, cauti in alta parte

| ForWhat explică:

Si daca iubesti de ce sa inseli? Eu zic ca a iubi inseamna a respecta omul de langa tine nu? E vorba si de constiinta

| inspyred a răspuns:

Depinde de persoana... poate este genul extravagant trebuie sa-l uimesti sa nu-ti fie teama sa i te daruiesti?