| anonim_4396 a întrebat:

Care va fi urmatorul presedinte al Romaniei?

21 răspunsuri:
April
| April a răspuns:

Mugur Isarescu.

| MMihai a răspuns:

La ora asta, nu știu ce să îți răspund, că încă nu se știe, în ce an, vor fi alegeri de președinte, în România.
Există și posibilitatea, (dorită numai de 10-15%, din populație,), ca actualul președinte, să își termine mandatul, în 2014.

| MMihai a răspuns:

Vise!
Interesează-te, în ce condiții poate să fie suspendat președintele, dat fiind constituția actuală.
După suspendare, trebuie făcut un referendum și populația să spună dacă îl mai vrea sau nu ca președinte!
Referendumul este valabil numai, dacă la el se prezintă peste 50%, dintre votanți.
Peste 3, 5 milioane sunt în străinătate, și nu vor participa la referendum, dar ăștia vor intra la votanți, cu toate că nu votează.
Mai sunt gunoiele cu cetățenie română, din Basarabia, care au votat, în dușmănie pentru Băsescu și în 2009.

| Andrei7520152 a răspuns:

Probabil crin antonescu. Dar ar fi mult mult mult mai amuzant sa ajunga dan diaconescu. dupa aia sa vezi show. probabil va distruge tara in intregime, dar la draq macar ne vom distraaaa laughing)laughing)

evenso
| evenso a răspuns:

Chiar ma gandeam sa aleg raspunsul tau ca si raspuns castigator pana nu am citit ca ma compari cu un user de aici big grin
Te rog nu ma mai compara sub nici o forma cu Brigaela big grin

| skif2skif a răspuns:

Parerea mea este ca urmatorul presedinte nu va face parte din psd cel mai probabil nici din pnl...lumea care stie, care cunoaste nu poate sa puna la putere un om care vine dintr-un partid unde inca se mai simte'respiratia' lui iliescu sau mai stiu eu care un exemplu aleator fiind adrian nastase da! cu litere mici! Lumea isi doreste schimbarea si pasi spre viitor, astfel de presedinti ne intorc in timp de unde am plecat.

| Andrei7520152 a răspuns (pentru skif2skif):

Da, cum ziceam si eu Haiii Dannneee

Si nu subestima capacitatea electoratului de a uita ziua de ieri; oamenii implora sa fie mintiti, majoritatea fiind in situatii crancene, vor sa creada basmele candidatilor (si diaconescu e master in abureala)

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Daca privim in urma la cei care au candidat pina acum, concluzia e nasoala. Nu va fi omul zapezilor, va fi mai rau. Nu va fi omul cavernelor, va fi mai rau. Va fi un alt hot nesatul... omul wc-urilor.

| felixdesign a răspuns:

Iliescu laughing))

| corinusdeplus a răspuns:

Eu cred ca Vadimlaughing)

| Karelia123 a răspuns:

Cred ca numele unui om care se termina cu,, escu''.
Stii adica au fost :Ceausescu; Iliescu; Basescu...
Poate se face EBA presedinta laughing.

| Karelia123 a răspuns:

Crin Antonescu

| GiulianoSenior a răspuns:

Eu nu as-i vrea sa iasă actualul președinte, căci dacă va ieși va conduce niște oameni mai deștepți de ca el(sensul invers al cuvântului "P... ostii"
*funda*te rog frumos vreau sa adun cât mai multe.

| Iulian09 a răspuns:

Personal as dori sa ajunga Cheloo de la Parazitiilaughing

| CupCake97 a răspuns:

Ori antonescu, ori geoana (daca il primesc la loc)

| soultaker a răspuns:

Nu stiu prea multa politica dar cred ca cele mai mari sanse la are Crin Antonescu happy eu asa vad happy viitorul tongue

| an0nymus a răspuns:

Eu cred ca, crin antonescu

| blackbird000 a răspuns:

GEOana

| Marisssolll a răspuns:

Sanziana Buruiana laughing. Am vazut la Tv ca vrea sa devina presedinta laughing. Ar fi chiar tare... si ciudat laughing.

| cata1140 a răspuns:

Dan Diaconescu! Adica eu asa vreau laughing

| xtinna a răspuns:

Dan diaconescu laughing