| anonim_4396 a întrebat:

Cine v-ati dori sa fie urmatorul presedinte al Romaniei? De ce?
O femeie, care ar fi aceea, ar putea conduce Romania?

Răspuns Câştigător
blonda_suprema
| blonda_suprema a răspuns:

Mie imi place de Piedone si de Prigoana. Cred ca unul din ei s-ar putea tine de promisiuni.

11 răspunsuri:
Bula
| Bula a răspuns:

Vlad Tepes al II-lea!

Antonia_4818
| Antonia_4818 a răspuns:

Daca ar candida, eu l-as vota pe Mircea Badea!
Dar cum pe el nu il intereseaza politica (a avut foarte mult de suferit din cauza politicienilor care i-au inchis fabrica de chibrituri...si multe altele) si nici sa fie presedinte..., optez pentru Crin Antonescu, am mai raspuns, tot aici pe site la intrebarea: "Cine va fi urmatorul presedinte al Romaniei!" (e un om deosebit si un politician corect si profesionist- am avut ocazia sa-l cunosc personal si am ramas foarte impresionata!)
O femeie..., nu am un nume din politica..., insa femei din Romania, care m-au impresionat... dar pe care nu cred ca le intereseaza aceasta functie...sunt Aurora Liiceanu si Marie Rose Mociornita.

| petru a răspuns:

Personal, stiind ca oricare presedinte, in fapt, datorita atributiilor ce-i revin prin Constitutia 2003, este un pion al partinicului, si nicidecum nu-i cade in sarcina/atributii care sa poata actiona pentru Ridicarea Neamului crestin-romanesc.
Apoi, era o vorba romaneasca, care specifica de ce Romania este o Bogata saraca : '"fura, notaru, fura primaru, fura jandaru, fura coroana, prea fura toti, numa cinstea si dreptate nu fu, cand se aduna Sfatul tarii "
Prin April 90, inainte de ziua orbului ( 20 Mai) ma strofocam prin Colaniada sa zic tuturor. Daca nu aveti grije ( cum votati ) vor venii hotii si vor plasmui legii. Vor promulga hotia ca mod de viata. Cine nu va fura, ca nu vrea sau ca nu are de unde va fi condamnat la infometare/saracie/mizerie.
Place nu place, cuiva, aci am ajuns!
In Romania este nevoie de un Parlament Demn, care respecta Principiile de Fundamentare ale Neamului crestin-romanesc! Desigur, implicit un Guvernul, validat de un atare Parlament.
ce hazna sa schimbi un pirat cu un "nepot" de petrolist
Sigur, in Legea Marelui M. Eminescu, (pe care- parafrazez) "Ce nu veniti voi Tepes domni, ca punand manuri pe ei sa-i puneti in doua cete...""
Sigur, as fi bucuros sa vina cei ce au crezut si mai cred inca intr-o Romanie eterna, a Neamului crestin-romanesc!
petru b./Cluj

| wizard_cristi a răspuns:

Angela Merkel ar fi o solutie dar e putin ocupata. Pe Vlad Tepes l-am votat deja si tot n-a facut nimic (promitea acum 5 ani tepe la Piata Universitatii pentru cei ce nu retin atat). De pe lista numelor care se profileaza, cred ca Crin Antonescu va primi votul meu. Nu ma vad votand un ipocrit,, prostanac" si nici un needucat care si-a pierdut definitiv manierele pe puntea Cotrocenilor.

| Alexandrinaa a răspuns:

As avea doua optiuni de femei: Anca Petrescu, arhitecta Casei Poporului sau Ecaterina Andronescu, actualul ministru al Invatamantului. De ce? Experienta si seriozitate. Dar totul e relativ in politica... nu stii niciodata ce se va intampla. Sincer, nu-l mai vad pe Basescu la putere de anul acesta, desi nu se stie!, dar mi se pare ca Crin Antonescu ar face treaba buna. Dar cine o sa-l aleaga?!

| mami a răspuns:

Angela Merkel, sigur ar scoate tara noastra din criza.
Din pacate noi nu avem politicieni, mai trebuie sa treaca generatzii ca sa ajunga tara ROMANEASCA asa de frumoasa din impasul in care este.

| mami a răspuns:

OldBoy -super - oare al catelea ar fi avand in vedere ca anul de nastere a lui Vlad Tepes este 1431, presupunind ca toti urmasii ar fi fost baieti?

| Adry a răspuns:

Vadim. Votat!

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Crin Antonescu

| lenu_2949 a răspuns:

FEMEILE SUNT MAI IMPUNATOARE IN SENSUL BUN SI EU ZIC CA AR FI FAIN K O FEMEIE SA CONDUCA ACEASTA TARA CARE SE DUCE ORICUM PE RAPA DA NU CRED CA AR FI VREUNA IN MOMENTUL DE FATA CAPABILA DE ASA CEVA CEL PUTIN NU IN PARLAMENTUL DE AZI

| eli_5600 a răspuns:

Mona musca