| SlymOvy a întrebat:

Ce ati face daca ati fi presedinte al Romaniei? oh go on

6 răspunsuri:
| AnonimaOk a răspuns:

Nu sunt foarte multe de facut pentru ca deja totul s-a dus pe apa sambetei, intrucat in aceasta tara minunata majoritatea politicienilor nu sunt preocupati de viitorul statului ci de salariul lor. Toti vor sa traga foloase, se gandesc numai la ei fara sa le pese de viitorul celor care acum invata si uite ca degeaba faci o facultate ca tot aia prosti dar cu relatii au salariul mai mare. Daca as fi presedinte as incerca sa verific mai des daca toti politicienii aia existenti in parlament, guvern isi fac mereu treaba sau trag chiulul si m-as asigura ca legea se aplica la fel pentru toti - om simplu/politician, sarac / bogat, prost / destept, barbat / femeie, oricine greseste trebuie sa raspunda pentru actele sale iresponsabile, altfel ar fi haos. As incerca sa incurajez prin politica instaurata democratia, sa ma asigur ca este dreptate, sa elimin pe cat posibil coruptia si as incuraja exporturile, turismul si agricultura pentru ca astea ne asigura in cea mai mare masura economia. De asemenea m-as asigura ca avem relatii bune cu marile puteri si nu numai din Europa, poate si cu SUA happy. Acum ce sa zic, cu siguranta ca nu voi ajunge in politica pentru ca mi-ar fi necesar sa am harul de a nu imi respecta promisiunile si de a minti cu desavarsire si eu nu consider ca detin aceste calitati maiestuoase... Desigur sunt si lucruri bune facute de politicieni dar. cu o floare nu se face primavara!

| SoreMihalacheSorina a răspuns:

As oferi oamenilor bolnavi,speranta sa se faca bine! As face o lume mai buna, as ajuta saraci! Eu sunt o fire miloasa! Dar nu pot sa imi exprim bunatatea, din vorbe ca poate nu ma crezi si o sa creada alti ca mint. Bunatatea doar prin fapte se arate, si am aratat-o la multi, parerea mea! Succes, ppaa!

| HiperSoul a răspuns:

Mi-as da demisia. P. S. Eu sunt din Moldova :p laughing

| Tibberiw a răspuns:

V-as impusca pe toti.

| XBluee12 a răspuns:

As conduce-o mai bine! laughing
NU AS VREA SA FIU, pentru. ca as deveni un HOT! happy

| Gabriel1999 a răspuns:

As interzice manelele de pe tv si stoparea de promovare a tampeniilor. Investirea in proiecte noi si de viitor ce pot creste atat economia dar si locurile de munca. sprijinirea tinerilor si indepartarea celor batrani.Refacearea agriculturii pentru a redevenii o forta a Europei