| Maria87dana a întrebat:

Căsătorie cu un cetățean străin care nu face parte din UE

Românca >- chinez

Acte necesare? Nicăieri nu este foarte explicit din păcate. Poate cineva a trecut prin acest proces...
Mulțumesc frumos

3 răspunsuri:
| SilentRain a răspuns:

Sa nu cauți pe google în viața ta! https://www.primariacogealac.ro/......-romaniei/

| Maria87dana explică (pentru SilentRain):

Mulțumesc,daca găseam pe google ceva implicit nu mai întrebăm, multe surse sunt eronate sa diferă mult...nu înțeleg care e realitatea... Care e varianta corecta. Mulțumesc anyway pentru zambet. laughing))

| Maria87dana explică (pentru SilentRain):

Apropo,ce mi ai dat nu îmi este de folos, din păcate, nu se specifica nimic de cetățenii care nu sunt in UE