| Alycaaaa a întrebat:

Cat costa sa faci un pasaport pe un an de zile? Nu e nici o urgenta.

Răspuns Câştigător
| QuadruplePersonality a răspuns:

In jur de un milion.
Eu mi-am facut anul trecut si cam atat am dat.

8 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Pasaportul nu se face pe un an ci pe 3, 5 ori 10 ani, in functie de varsta. Un pasaport simplu costa cca 100 lei iar unul electronic costa cca 265 lei. Numai bine!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Aici gasesti ce te intereseaza:http://www.pasapoarte.ro/

Alte răspunsuri
| lucyferblack a răspuns:

Pe un an de zile costa 80 de lei iar pe 5 ani 250 lei! Calatorie placuta. big grin

| lucyferblack a răspuns (pentru lucyferblack):

UPDATE.laughing deci 84 lei taxa pentru pasaport provizoriu + 130 lei taxa la trezorerie deci 214 lei pentru pasaport provizoriu si 274 lei pentru pasaport 5 ani! Diferenta de 60 lei. Mai bine faci pe 5 ani.

| mireluta a răspuns:

Du-te la cea mai apropiata sectie de politie sau suna si intreaba, dar eu stiu ca se face pe 5 ani si costa 1 milion

Alte răspunsuri
| Varta45 a răspuns:

Buna,

Sunt niste conditii pentru a obtine pasaportul pentru 12 luni. Nu stiu daca le indeplinesti ca sa poti obtine unul pentru aceasta perioada, insa poti incerca pentru 3 sau 5 ani.
Aici ai toate taxele si ceea ce trebuie sa faci. Pretul pentru cel de 12 luni e undeva la 100 de lei.
http://www.pasapoarte.mai.gov.ro/indexActe.html