| eusieusieu a întrebat:

Cat costa un avocat intr-un proces de partaj? care sunt etapele procesului si cat poate dura?

5 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Avocatul doar te reprezinta in instanta.Eu am dat 600 lei(avocat) acum 3 ani pentru proces de divort.Trebuie sa specifici atunci cand deschizi actiunea daca vrei si partaj.Pentru partaj iti trebuie un executor judecatoresc. Dar costa mai mult.Va trebui sa mergeti in casa sa impartiti bunurile pe care le aveti. Dar nu te sfatuiesc.Este cheltuiala+nervi+certuri. Ce e al meu si ce e al tau.Se poate lasa si cu scandal.Eu i-am lasat ei tot(mobila)casa nu am avut impreuna.Si sa stii ca poate dura si 1 an.La mine a durat din mai pana in octombrie. Fara partaj.Iti doresc succes.

Răspuns utilizator avertizat
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Copilul poarta numele care am fost eu cununata, dar nu e tatal lui, tatal lui la recunoscut la nastere. cum sa rezolv problema cu numele?

| AnaEindragostita a răspuns:

500-1999lei

| macgyver a răspuns:

Depinde de avocat. Daca doriti am eu pe cineva avocat care este foarte buna si nici nu ia prea mult. Sa imi trimiteti un mesaj daca va intereseaza.