| Masinadescris a întrebat:

Cat de serioasa este Banca Transilvania? Mi-i s-a spus de la ei,de la banca, ca taxa lunara este de 1 leu, inclusiv Internet Banking. Ce altceva mai stiti despre aceasta? Am avut card si la Raiffesen si trebuia sa platesc 7 lei luna,iar Internetul Banking era inclus(oricum aveam nevoie de el), dar ma costa 7 lei. Destul de mult daca e sa compar cu taxa de 1 lei a Bancii Transilvania. Asadar,este serioasa Banca Transilvania? Citeam aici pe forum cum ca sunt bancii(nu Banca Transilvania)care iti "fura"bani de pe card,bine, mici comisioane.

Răspuns Câştigător
| Ceriik a răspuns:

Este o banca serioasa --- din 2001, sunt un client multumit al bancii, ramas fidel ei dupa un periplu pe la mai multe banci.

8 răspunsuri:
| alessia5158 a răspuns:

Este o banca serioasa --- din 2001, sunt un client multumit al bancii, ramas fidel ei dupa un periplu pe la mai multe banci(CEC, BCR, BRD, Carpatica).

| Masinadescris explică (pentru alessia5158):

Si ai si Internet Banking? Iar taxa lunara este de 1 leu, asa precum mi-a spus si mie doamna functionara respectiva?

| alessia5158 a răspuns (pentru Masinadescris):

Nu am --- dar, daca AI STIUT exact ce sa intrebi, functionarul bancii nu are motiv sa te minta! Pana te vei decide, studiaza contractul :http://www.bancatransilvania.ro/uploads/contract_BT24_oct2010.pdf

| Masinadescris explică (pentru alessia5158):

Multumesc pentru document. Asadar, tu cat platesti lunar pentru card?

| alessia5158 a răspuns (pentru Masinadescris):

Nu platesc niciun comision pentru administrarea contului de card ( contul caruia ii este atasat cardul cu care imi retrag banii de la bancomat). De asemeni, banca nu imi ia comision dupa fiecare retragere de numerar din bancomatele proprii. In schimb, isi ia comision daca interoghez soldul --- ca sa evit comisionul, la fiecare retragere, "cer" bancomatului chitanta si in felul acesta stiu, de fiecare data, cat mai am in cont.

| Masinadescris explică (pentru alessia5158):

Aaa,acum am inteles.multumesc frumos. dar daca iti da chitanta nu te costa? eu stiam ca, costa cativa banuti(sau lei?)daca doresti chitanta. in fine.am inteles ceea ce e esential.multumesc mult.

| alessia5158 a răspuns (pentru Masinadescris):

Cu placere!

| d3men7zel a răspuns:

Mie mia oprit bani de pe card, de multe ori