| Tekken33 a întrebat:

Cat e acum salariul minim pe economie? S-a difuzat azi la știri ca ar ajunge la 3300 RON NET, este adevărat? Nu era ultima oara 2400?
Cat e acum cu bonuri de masa?

9 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Ai înțeles greșit. Salariu minim va fi 3300 BRUT nu Net. Iar acum e 3000 BRUT

| danimarinescu a răspuns (pentru suntserios):

Net cât vine din 3300 sau 3000?

| suntserios a răspuns (pentru danimarinescu):

Netul din 3000 e vreo 1900

| Tekken33 explică (pentru suntserios):

Trist

| suntserios a răspuns (pentru Tekken33):

Nu te pune nimeni sa lucrezi pe minimul pe economie.

| Frank51 a răspuns:

Salariul minim este în prezent încă 3000 lei brut, 1900 net, iar în lunile următoare va crește la 3300 brut 2080 net, deci o creștere de 180 de lei. Dacă se adaugă bonuri de masă va fi de ~2500 lei.

| danimarinescu a răspuns:

Salariu Net 1898
Conform calculatorului de salariu, angajatorul cheltuie 3063 RON pentru a plăti un salariu net de 1898 RON. Salariul minim pe economie este valoarea cea mai mică a salariului orar, zilnic sau lunar pe care legea permite angajatorilor să-l acorde unui salariat.

Răspuns utilizator avertizat