| Dana2103 a întrebat:

Cat este o asigurare platita?
Nu o sa mai fiu asigurata si as vrea sa fiu coasigurata (cu plata)
La cate luni trebuie sa platesc si cam cat?

Răspuns Câştigător
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Daca este vorba de asigurarea de sanatate atunci nu exista coasigurata cu plata.
In schimb te poti asigura incheind un contract de asigurare cu CJAS din judetul tau de domiciliu, se incheie la ce suma vrei dar nu mai putin de 2.230 lei (salariul minim actual pe economie) si vei plati un procent de 10% lunar, respectiv 223 lei pe luna.

1 răspuns: