| DJohnny a întrebat:

Cat se da amenda pentru taierea copacilor din padure faraq drept?

7 răspunsuri:
| ombladon a răspuns:

Ai grija, ca multi idioti gandesc ca tine...

| DJohnny explică (pentru ombladon):

Ce? nu am inteles despre ce vorbesti... fara gluma.

| ombladon a răspuns (pentru DJohnny):

Ca amenda este mai mica decat castigul laughing

| GeosBIOS a răspuns:

Se da 500 lei amenda doar in ce priveste doborarea, pentru fiecare arbore taiat ilegal. Nu scapi insa numai cu atat. Amenda creste daca specia era ocrotita, daca te aflai intr-un areal protejat sau intr-o zona unde sunt interzise interventii de orice natura, daca exemplarul doborat avea valoare economica semnificativa, daca ai fost prins cu materialul lemnos, sustras ilegal, in trafic sau depozitat si multi, multi alti daca. Practic amenda pentru taiere s-ar putea sa te coste cel mai putin, in timp ce aialalti de daca cu siguranta au sa te faca sa-ti smulgi parul din cap.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Mai avem paduri? Credeam ca s-au defrisat toate, evident ilegal. De amenzi nu le-a mai pasat hotilor, ca au facut jumi-juma cu cei care trebuia sa-i fugareasca.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Amenda ca amenda, sa nu se lase cu dosar penal, sau daca este o padure privata cu un mare scandal.Mai bine stai linistit.Numai bine.

| DJohnny explică (pentru anonim_4396):

Nu vreau sa tai eu doar sunt curios cat se da... big grin