| anDa a întrebat:

Eu cred ca taierea copacilor prin diferite parcuri sau zone ale Bucurestiului este gresita. De ce oamenii nu incearca sa recicleze mai mult si sa numai taie atatia copaci? Intr-o buna zi vom ramane fara Oxigen daca nu inceteaza taierea copacilor.

Răspuns Câştigător
| Bitzy a răspuns:

Buna! Si eu sunt de partea ECO. Dar nu numai in Bucuresti sunt taiati copaci.Milioane de alte paduri din alte judeti sunt deja doar lemne fara rost.Reciclarea este produsa de foarte putine persoane. Dar trebuie sa respectam si copacii.De exemplu la mine la scoala se dau mere iar unii colegi le arunca; le gusta apoi zis ca nu le place gustul.
Ar trebuii sa plantam cati mai multi copaci. Dar unii oamani doar la copaci nu se gandesc! Ce sa zici de unii care arunca gunoaie pe jos.Nu numai de copaci este vorba ci despre intreaga natura!
Am sa caut pe net niste organizatii eco.Eu chiar m-am inscris la un concurs eco.Iti trimite o agenda dupa te apuci de lucru.
''22 aprilie ZIUA PAMANTULUI. Oare cati dintre noi stiu acest lucru si din cei care stiu cator le pasa de acest lucru!?''
Buna intrebare. Unii poate stiu dar nu le pasa.
Eu sunt de partea ta!
Pa-pa!
Sper sa te-am ajutat:*
Daca gasesc ceva interesant te anunt!

7 răspunsuri:
| Bitzy a răspuns:

Buna! Mai am ceva de spusbatting eyelashes
Panourile solare(si toate celalalte)ar mai fi o salutie destul de nuna pentru a ''economisii'' energia.

| ȘtefiȘtef a răspuns:

Nu sunt de acord cu taierea copacilor si nici cu deseurile aruncate alandala peste tot! Oamenii ar trebui sa recicleze si sa nu mai taie atatia copaci. este o prostie!

| cristiancristir a răspuns:

Si eu cred ca e gresit sa tai copacii. Pacat ca nu depinde de noi daca se taie sau nu padurile. Suntem intr-un cerc vicios. Lipsa de bani ne face sa nu ne mai pese de curatenie de natura si de gradul nostru de civilizatie in general iar toate astea duc in continuare la lipsuri de toate felurile. Odata ce ai decazut e foarte greu sa te ridici.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Toata lumea stie ca taierea copacilor e gresita dar banii ii fac pe unii ucigasi de copaci si indirect de oameni (deoarece aerul e tot mai poluat). Ce e enevant in ziua de zi ca se vorbeste de reciclare peste tot dar nu se face cum trebuie, pe cand pe timpul lui Ceausescu eu habar nu aveam ce inseamna reciclare dar duceam in fiecare saptamana la scoala maculatura, sticle si alte lucruri reciclabile iar bani ce se luau pe respectivele lucruri intrau in fondul de intretinere a scolii deci 2 lucruri bune "dintr-o singura lovitura", reciclam si aveam o scoala frumoasa.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Gandesti frumos. http://minilink.ro/bt

| Last1 a răspuns:

Bineinteles ca peste catva timp vom trai in copaci ( aia netaiati) sau in cel mai rau caz vom cumpara produse nu de la magazinele care se construiesc in locurile unde erau copacii, ci vom cumpara din parc. totul se va vinde la tufa. nu vei mai merge la scoala cu metroul, cu tramvaiul, sau cu autobuzul. vei merge cu pluta. si cu reciclatul... am incercat si eu sa reciclez hartia igienica folosita. nu e indicat

| alina030206 a răspuns:

Sunt de aceeasi parere cu tine