| aedyalex a întrebat:

Cate drepturi ale omului sunt?

P.S.:Imi puteti da si un link in care sunt scrise?
Fundita!

Răspuns Câştigător
| Akemi a răspuns:

Poftim un site sper sa te ajute:* http://www.e-referate.ro/referate/Drepturile_omului2005-03-18.html funda?

4 răspunsuri:
| Dumnezău a răspuns:

Bre,amatorule,nu conteaza ca le ai, cate ai sau unde sta scris ca-s inviolabile.Ce trebuie sa tii tu minte pentru tema este ca nu-ti vor fi respectate.Pentru ca acolo unde este o portita pentru un abuz, cat de mic ar fi el, acel abuz, nesurprinzator, se va produce.Asa ca treci pe conopei, rumega la drepturile tale ca cetatean intr-un stat de drept si vezi ce se intampla prima data cand te duci sa protestezi pe vreo undeva, sau ce se intampla daca faci gura la un profesor, sau ce se intampla daca bati pe unu' pe strada, doar pentru ca e prea taran ca sa calce bitumul.Halal drepturi!