| YoyoXender a întrebat:

Cate intrebari este la categoria d este la sala
1cate întrebări este la categoaria c este la sala
Cat costa sa dai de d si de c

4 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Conform Ordinului MAI nr.268/2010, cu md. si compl. ulterioare, citez:
"ART.10.(1) Întrebările pe baza cărora se susţine proba teoretică şi răspunsurile aferente acestora, din care sunt generate testele de examen, se elaborează şi se administrează de către D.R.P.C.I.V. în mod unitar la nivelul întregii ţări, prin intermediul unei aplicaţii informatice. Candidaţii îşi pot verifica cunoştinţele teoretice printr-o aplicaţie pusă la dispoziţia publicului de către D.R.P.C.I.V., în mod gratuit, printr-un serviciu on-line, pe pagina proprie de internet.
(2)Proba teoretică cuprinde un număr diferenţiat de întrebări particularizate pentru fiecare categorie, criteriile de promovabilitate fiind următoarele:
a) pentru categoriile AM, A1, A2 şi A, testul cuprinde 20 întrebări, timpul de soluţionare fiind de 20 minute. Se declară «admis» candidatul care răspunde corect la cel puţin 17 întrebări;
b) pentru categoriile B, B1, C, C1, Tr, D, D1, Tb şi Tv, testul cuprinde 26 de întrebări, timpul de soluţionare fiind de 30 de minute. Pentru a promova examenul teoretic, candidatul trebuie să răspundă corect la cel puţin 22 de întrebări;
c) pentru categoriile BE, C1E, CE, D1E şi DE, testul cuprinde 11 întrebări, timpul de soluţionare fiind de 15 minute. Se declară «admis» candidatul care răspunde corect la cel puţin 9 întrebări.
(3) Candidatul este declarat respins dacă nu răspunde corect în timpul şi la numărul minim de întrebări prevăzute la alin. (2), precum şi în caz de fraudă sau de nerespectare a interdicţiilor şi obligaţiilor prevăzute la art. 11 alin. (6) şi (7)."
Examinarea nu costa nimic, in schimb costa scoala de conducere, pe care trebuie s-o promovezi inainte de examinare. Costul poate diferi de la o scoala la alta, asa ca trebuie sa te interesezi la scoala pe care vrei s-o urmezi.

| mgtow a răspuns:

D intre 10 si 12 - C 24 - 26 vin. Pretul in jur de 600€ sant usoare

| Catrice a răspuns:

Întrebări este cat sunt punctaje maxim

| YoyoXender explică:

Ma refer dacă este 26, sau mai multe