| tHeAnGeLoFwOrLd a întrebat:

In jur de cat dureaza scoala de soferi?

6 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

In general dureaza 2-3 luni, dar daca sunt aglomerati, poate dura mai mult.

| Alexul99 a răspuns:

30 ore conducere
24 ore legislatie
5 ore prim-ajutor
durata: minim 5 saptamani

| Alexul99 a răspuns (pentru Alexul99):

*Primul ajutor nu se face la toate scolile de soferi
Iti recomand sa te inscrii la sala dinainte sa incepi scoala, este aglomerat in marile orase, te poate programa chiar si cu pana la 2 luni mai tarziu, la sala, dar la traseu este si mai groaznic, se poate astepta chiar si 3-4 luni, pe timp de vara, spre toamna, iarna se mai linistesc lucrurile.

| anamariarot a răspuns (pentru Alexul99):

Unde te programează la sală? Că eu n-am auzit de așa ceva. La sală te duci când vrea mușchiu' tău, mai exact când te simți pregătit, nu ai nevoie de programare.

| Alexul99 a răspuns (pentru anamariarot):

Nu vorbesc din filme, cel putin asta este procedura la mine in oras.
Iar programarea se face online, pe site-ul prefecturii orasului in care esti domiciliat la sectiunea: servicii publice/permise/examinari.
Daca te duci cand vrea `muschiul tau` este posibil sa te alegi cu o interdictie de 15 zile, cel putin asa a patit un amic.

| anamariarot a răspuns (pentru Alexul99):

Scuze; poate în alte părți ale țării treaba e altfel laughing