| Tarakanov a întrebat:

Cate luni trebuie sa ai muncite pentru a primi prenatal 6 luni sau 12 luni cotizate?

Răspuns Câştigător
| mi25 a răspuns:

Stagiul minim de asigurare pentru acordarea concediului de maternitate este de 6 luni realizate în ultimele 12 luni anterioare lunii pentru care se acordă concediul medical.

2 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Este nevoie sa ai lucrate cel putin 6 luni din ultimele 12 luni anterioare.

| dinaprilie a răspuns:

Asica indemnizatia de cresterea copilului? 12 luni cap coada cel putin inainte de ziua in care s/a nascut