| Silwian a întrebat:

Cati bani la buget s-ar strange daca s-ar legaliza >Bordelurile?! Eu cred ca foarte multi!
Sincer chiar nu inteleg de ce aceasta meserie nu-i legala!
Culmea culmilor. Meseria ce a mai veche nu-i legala!laughing)))
Traim intr-o lume primitiva!?

Răspuns Câştigător
suntserios
| suntserios a răspuns:

Nu se va legaliza niciodata intr-o tara ortodoxa

16 răspunsuri:
| Goete a răspuns:

Analizele medicare "la zi", nu releveaza boli recent primite.
Folosirea prezervativului nu poate fi controlata.
Si oricum, gasesti curvite pe bani, daca nu ai suficiemte calitati pentru a putea fave sex gratis

| Silwian explică (pentru Goete):

Am zis eu ceva de analizele la zi?
Heloo buna dimineata! Am zis eu ceva de prezervativ?
Am zis eu ceva pe gratis?
Heloo ce ai fumat?laughing))))))

| cristi202 a răspuns (pentru Silwian):

Te prinzi cam greu. Legalizarea ar duce la o crestere a prostitutiei, ceea ce ar duce la o crestere de asemenea a bolilor venerice, pentru ca, cum a spus Goete, analizele medicare "la zi", nu releveaza boli recent primite si folosirea prezervativului nu poate fi controlata. Si cum rata de raspindire a bolilor benerice e deja mare, am asista cu siguranta la declansarea unor epidemii.
Dar, ia zi, ti-ar suride sa fie legal, nu?winking happy

| sadrian46 a răspuns (pentru cristi202):

În Germania prostituția este legală. Toate grozăviile pe care le susții dta că s-ar întâmpla, nu se întâmplă acolo.

| Goete a răspuns (pentru Silwian):

Eu incerc sa iti explic unele dintre detrimentele existente, dar se pare ca tu nu ai nevoie de fumat ca esti redua din nastere, la.fel ca si la intrebatea ta cu videochatul.

| suntserios a răspuns (pentru cristi202):

E fix stupid ce sustii tu acolo cu "releveaza" boli.
Un mediu controlat nu are cum, logic, sa mareasca numarul bolilor venerice. Nu are cum.

| cristi202 a răspuns (pentru suntserios):

Hai sa fim realiști, cit de controlat poate fi acel mediu "controlat"? Un posibil scenariu: dama își face analizele zi de zi în fiecare dimineata, tu fiind primul ei client, si avand SIDA, îți dai seama citi clienți va infecta ea pana a doua zi cand se va afla ca și ea are? Știu, vei zice ca prezervativele oferă protecție. Oferă, însă nu totala, în cazul virușilor, protecția oferita e ruleta ruseasca, adică unul din sase care vin în contact cu virusul il iau, cu prezervativ. Exista statistici, desigur nu cele din partea comercianților, care nu au interes decat sa vina, ci din partea medicilor dermatologi, care sunt cei mai avizați sa se pronunțe, căci la ei se apelează cel mai mult în cazul infectarii cu boli venerice, statistici care demontează ideea ca prezervativul oferă 99 % protecție, nu are cum, pentru ca prezervativul protejează doar organul, nu și zona intima din jur, care cel mai adesea vine și ea în contact cu partenerul de sex, si pentru transmiterea unei boli venerice e destul o atingere, iar în timpul unui act sexual, e ceva frecus pe acolo. Deci, hai sa fim realiști și sa nu minimalizam problema.

| suntserios a răspuns (pentru cristi202):

Da suntem realiști. Acum treaba asta nu e reglementata în niciun fel. Acum nu se face NICIO ANALIZA. niciuna, și prostituția exista.

Zi mi tu mie, cum, apărând un mediu controlat unde se fac analize și se oferă prezervative numărul de boli ar creste... Cum?

| cristi202 a răspuns (pentru suntserios):

Zici tu, si altii, ca e un mediu controlat. Ti-am demonstrat ca bolile venerice nu pot fi controlate, si asta intr-o situatie ideala, in care se poarta prezervativul, si analizele sunt facute zi de zi. Insa citi vor sari calul cu analizele si se vor face invirteli, fetele aparind ca fiind " la zi", insa in realitate fiind doar pe hirtie? Cite asemenea invirteli nu se fac in celelalte domenii, incit sa ne asteptam si aici? Mai mult, analizele facute zi de zi, pentru toate bolile venerice, inclusiv SIDA ar costa imens, ca un bordel nu ar avea doar o fata, si la un minim de 10-15, gindeste-te tu cit ar costa lunar, si desigur ca patronii ar incerca sa se sustraga de la asta, doar suntem in Romania.Si nici chestia cu prezervativul nu poate fi controlata, dupa cum zice si Goete. Ai avea tu siguranta ca cel care a fost inaintea ta la dama la care mergi tu a purtat prezervativ, ca si l-a pus corect, ca nu s-a rupt, etc, etc, pentru ca intr-adevar sa fie facut sexul in siguranta? Hai sa fim seriosi, ai prea multe variabile de care trebuie sa tii seama pentru ca sa spui ca e ceva sigur si controlat.
Dar astea sunt chestii marunte, prin legalizarea prostitutiei, prostitutia va creste, tocmai prin siguranta pe care va pretinde ca o ofera, siguranta care e falsa. Desigur ca e mai OK sa mergi intr-un cadrul legal, la niste dame care au facute niste analize, intr-un loc special amenajat decat sa te duci sa iei o dama de pe centura, sa nu stii nimic despre ea, si sa o faci cu ea in tufisuri. Suna mai atractiv, nu? De asta prostitutia se va raspindi si mai mult. Mai mult, fiind legala, nu va mai fi privita ca ceva rau, si nu va mai fi nici o problema pentru nimeni ca sa mearga la vreo prosti-toata, si asta e alt motiv care o va face sa se dezvolte si mai mult.

| Silwian explică (pentru cristi202):

Nimic nu i sigur in lumea care traim!
Mai ales in Romania!
Moartea te paste la fiecare colt de strada!
Hai sa fim seriosi! Si sa recunoastem in ce tara de rahat traim!

| suntserios a răspuns (pentru cristi202):

Scrii mult și fără rost. Comparația era simpla. Intre ce a cum, prostituție fără nicio reglementare regula și verificare versus reguli minime de sănătate. Despre asta e vorba

| Mysteriosa a răspuns (pentru Silwian):

Pai vezi, nimic nu e sigur. Si atunci, cu cit te expui mai mult unui lucru, si asta se va intampla in cazul legalizarii prostitutiei, cu atit mai multe sanse ai sa te imbolnavesti. La fel ca si cand mergi pe sosele, cu cit mergi mai mult, cu atit ai sanse mai mari sa fii implicat in vreun accident. Argumentele le-am adus. Tu nu ai adus nici un contraargument, ce zici aici nu e un contraargument serios. Dimpotriva, ce zici tu e posibil sa fie un argument in favoarea pledoariei mele, faptul ca traim intr-o tara ca vai de ea, e inca un argument, pentru ca citi nu incearca sa faca ceva lasind legea la o parte, si atunci citi nu vor face cu pretextul ca au libertatea de a face, dar o vor face ca inainte, fara a adopta masurile de siguranta?
Sunt Cristi202, si iti scriu de pe contul sotiei mele, n-am mai facut asta pana acum, insa m-ai obligat oarecum, pentru ca prea mi-ai taiat piuitul, dindu-mi "ignore", fara sa aduci contraargumente serioase. Asta e, adevarul doare uneori, nu il putem accepta intotdeauna, dar cea mai urita faza e sa inchizi gura celui ce spune adevarul.

| AC4S4 a răspuns:

Am vazut ca ai mai intrebat si daca videochatul este legal.
Tie cred ca nu-ti place munca, dar vrei totusi sa faci bani legal.

| ForeverAlone97 a răspuns:

Ar fi chiar ok să se legalizeze.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pentru ca prin ilegalitate se fac banii. Nu legal si platind taxe la stat.
Daca se duc banii la stat, politicienii politai corupti, oameni din institutii publice corupti, s-a.m.d, i-ar fura mai greu, din visteria statului.
Asa, prefera sa fie in ilegalitate, drept urmare neplatind taxe la stat, si iau ei tot cash-u happy de la politistu care stie unde sunt prostituatele si ce fac si cand fac, pana la sefu politistului, si pana la sefu sefului politistului, si pana la partidu care i-a investit pe ei in functie. Pana acolo se duc banii happy stii ce zic?

| debarasator63 a răspuns:

Multi. S-ar tine, cat de cat, sub control bolile venerice, si s-ar mai diminua si pestii happy