| Ritska a întrebat:

Ce acte sunt necesare sa imi fac un abonament RATP cu reducere pentru elevi?

6 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Carnetul de elev, buletinul daca ai 14 ani si banii pentru abonament. Poza e optionala daca vrei s-o pui sau nu depinde de tine.

| 勒兹万 a răspuns:

Ai nevoie de urmatoarele:
1)Carnetul De Elev
2)Buletinul
3)Poza in Carnet+Poza pentru abonament(nu iti face fara deci cel care zicea ca e optionala mai gandeste-te) POZA E OBLIGATORIE deoarece daca ar fi cum zicea spetsnaz ai putea umbla nestingherit cu abonamentul oricarui coleg
4)Bani de abonament+1 leu pentru husa de abonament

| Priceputeanu a răspuns:

Dacă esti student/studentă, legitimaţia de transport vizată în anul curent de studii. În cazul în care nu ai primit legitimaţia de la facultate, este necesară o adeverinţă de la facultate care să certifice calitatea de student la buget, în anul 1;
- cartea de identitate;
- o poză;
Preţul abonamentului este de 28 de lei.

| jumbobadboy a răspuns:

Eu sunt din Timisoara si am card RATT si am avut nevoie de certificatul de nastere in original(iti fac ei o copie dupa el si ti-l dau inapoi), carnetul de elev, buletin daca ai.(funda?)

| Ritska explică:

Dar daca nu vreau reducere pot sa imi fac si fara carnet? Fiindca nu il am inca.

| mgtow a răspuns (pentru Ritska):

Poza nu e necesara adica nu-i obligatorie pentru ca vede si buletinul daca are nedumeriri si coincide CNP-ul. Se poate si fara carnet daca nu vrei cu reducere.