Întrebare recomandată | David_Pop_Daniel_1996 a întrebat:

Ce ai face daca ai putea sa fi presedinte timp de o zis? ce ai schimba in tara? PS: Poti sa dai sfaturi fruntasilor tari

Răspuns Câştigător
| diavolitadulce a răspuns:

Pai tinand cont de cat s-a furat si cat s-au redus salariile pensiile si altele cred ca as face asta mai intai. in al doilea rand as face tot posibilul sa se faca ceva impotriva poluarii. de asemene as organiza o campanie in care s-ar planta copaci in campia romana caci aceasta ar risca sa devina desert. as mai oferii un sprijin financiar tuturor celor de sub 25 de ani si nu isi gasesc de lucru. detaliile pot continua

35 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Trebuie sa stii ca presedintele nu are in atributii si nici puterea de a schimba ceva in tara, poate doar solicita luarea unor masuri de catre Parlament, Guvern, Justitie.
Citeste Constitutia din 2003 si vezi ce poate face presedintele.

| David_Pop_Daniel_1996 explică (pentru Ioandelasal):

Stiu asta da ma refer daca ai avea puterea sa schimbi sa faci cum vrei tu sa fie cum ar fi dictatura

| Ioandelasal a răspuns (pentru David_Pop_Daniel_1996):

Si atunci de ce n-ai pus intrebarea corect?
Crezi ca sunt mama Omida?

mira
| mira a răspuns:

Intrbare copilareasca si imitativa.Intr-o zi nu se poate schimba nimic.Un presedinte are puteri limitate.Nu poate face aproape nimic nici intr-un mandat.Cel mult, se lauda.

| William a răspuns:

As confisca toate averile parlamentarilor si banii i-as da saracilor dar as pastra si pentru mine vreo 1500 de lei ca sa imi cumpar ceva frumos de Craciun.

| DNSK a răspuns:

Asculta "parazitii- presedinte" asta as face

| Nastia a răspuns:

As reduce taxele, as crea firme, implicit locuri de munca, as da burse si somaj mai mult timp.

| Chαяtreux a răspuns:

As face ceva pentru protectia animalelor

| adulahfaapdoøjadjal a răspuns:

V-as amaneta pe toti si nu m-ati prinde!

| PotatoMustDie a răspuns:

As transforma tara in monarhie.

Răspuns utilizator avertizat
| diavolitadulce a răspuns:

Multumesc pentru funda

| myruna2012 a răspuns:

Pai as face cam ce Basescu nu le-a dat oamenilor.
Pensii mai bune, salarii...

Dar oricum daca dupa aceea zi se intoarce Basescu, ar schimba totul la loc.

| Robieski a răspuns:

Absolut tot

| anonymous09 a răspuns:

Daca as fi un presedinte, as vinde tara in mai putin de 1 ora. sa va curm de suferinta laughing asta ar fi parerea mea

| Serafir a răspuns:

Pentru ca toata lumea ar face ceva cu cei care au furat si bla bla la fel ca si cei care promit si castiga si fura in continuare, la fel si cei care au zis ca ar face cu tare si cu tare. Si eu as fura da mai putin ca sa poate fura si alti ca maisunt oameni

| angel69lover a răspuns:

As taia pensile, as fura din buget mias cumpara niste case, i-as da afara pe hoti din parlament, si las pune pe becali in locul meu presedintewinking

| BlackDice a răspuns:

Cu siguranta ca nu m-as gandi la binele poporului in prima zi! sa zicem ca as cauta dovezi incriminatorii pentru cei care m-au suparatlaughing

| ralucutzica a răspuns:

Ai schimba lumea

| xelAlex a răspuns:

As creste salariile

| ScarecrowFarmer a răspuns:

Un raspuns inteligent(cica) "v-as amaneta pe toti si nu m-ati prinde", as face rost de un ak-47 si munitie si as reduce toti manelistii (in numar, ca in creier nu am ce, deja e pe minimum)

| David_Pop_Daniel_1996 explică:

Eu as scoate taxa de poluare deoarece nu are nici un rost daca proprietarilor care au paduri nu sunt compesati cu ceva, apoi mi-as alege oameni in parlament dupa placul meu si nu care sa faca diferenta intre saraci si bogati (sunt o persoana care cerceteaza mai intai) apoi as aduce investitori straini in tara si as da posibilitatea tinerilor sa isi creeze firme, spitalele le-as moderniza si dota cu aparatura lumi 1 si salariul minim pe economie ar fi de 750 euro nu lei, pentru constructiile vechi as da bani pentru restaurare, taxa pe averile mai mari de 100 de mil euro ....toate greselile din tara care sunt facute zi de zi le-as schimba. de ce? pentru ca imi pasa de lucul unde traiesc si de oameni din jur.

| MoD3M a răspuns:

Mai, eu m-as interesa de toate minunatiile tarii si le-as promovawinking Si am cumpara 20 de autobuze cu ghid si cu etaj; D

| HaraSHOW a răspuns:

Iarta-ma ca iti zic dar nu ti se pare cam o intrebare fara sens tu daca nu esti nici om de 30 + ani nu prea ai stii tu ce sa schimbi ca tu nu stii greul tarii

| EduardVikingul a răspuns:

Mi-as lua un Rolls Royce Phantom

| Opincaru_Alexandra_1997 a răspuns:

Pai in primul rand as aduna niste persoane sa ne ajuta sa facem curatenie m-as plimba si as da multe amenzi celor care taie copacii si arda foc naturii aaa si celor care arunca gunoaie bineinteles as investii cativa bani pentru niste saraci sa le putem cumpara niste mancare si imbracaminte mai groasa pentru iarna as planta copaci flori si as face drumurile care st cu piatra si nu st sfaltate pai cam atat.

| DnZ05 a răspuns:

Eu unul as actiona dupa modelul altor tari moderne(Germania, Austria).As copia cam tot de la ei deoarece eu nu am ce sa reprosez. Poate ca par fara idei dar la cate sunt de schimbat in tara cel mai bine te iei dupa o tara moderna decat sa stai si sa rezolvi dupa ideile tale.Peste tot vor fi oameni carora le vor conveni si altii carora nu le va conveni, in fiecare situatie.In concluzie, nu are rost sa gandesti prea mult,)

| кℓaяa a răspuns:

In primul rand as trimite toti tiganii din tara.

| TheHeineken a răspuns (pentru кℓaяa):

Oriunde ii trimiti ei tot se intorc in tara lor natala deoarece aici este cel mai bine deoarece in alte tari UNDE-I LEGE NU-I TOCMEALA

| Bosuletzu_Vostru_Amy_1989 a răspuns:

As schimba tot

| Parazit47FCZC a răspuns:

As impusca jumate din romani in cap.

| SkrillexBorgotere a răspuns:

Ias amaneta pe totii