| Valy_8786 a întrebat:

Ce am putea face sa nu mai fim luati la misto de vestici?

5 răspunsuri:
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Să nu mai fim în mijlocul atenţie cu cei certaţi cu legea.
Pa, pa.

| Hombre a răspuns:

Ti-ai pus intrebarea de ne ia la misto? Pentru ca le dam motiv.

| DanSor a răspuns:

Sa te muti din romania, sa renunti la cetatenie si la limba romana.
... stai tu linistit, isi dau seama dupa fizionomie ca esti din Estul Europei si imediat te "citesc" ca esti "Made in Romania"... pe scurt: nu ai ce sa faci, poate doar sa speri la o viata urmatoare mai buna decat asta.
O zi buna si ne mai auzim...winking

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Eu unul le-o dau in nas in fiecare zi (aproape). Prin natura meseriei, sunt obligat sa conlucrez cu ei. Trebuie sa ai coloana vertebrala (stii la ce ma refer) si, atunci cand "vesticii maciucii" sar calul, sa poti da o replica pe masura, replica ce nu va lasa loc de comentariu.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cand vom putea sa-i facem sa priceapa diferenta dintre roman si rrom, nu vor mai fi probleme!
Dar romanii sunt prea tampiti, din pacate, si-si imagineaza ca e un lucru bun sa-i dea inainte cu drepturile omului, nediscriminare si alte ineptii.