| justgabriela a întrebat:

Ce anume credeti ca va duce la cresterea participarilor tinerilor la vot pentru Parlamentul European? Observ ca majoritatea tinerilor nu se implica, cum ajungem sa ii convingem sa voteze si sa lupte pentru drepturile lor?

4 răspunsuri:
| zdrangoi a răspuns:

Cum sa convingi tinerii care nu intrevad nici o speranta in Romania?
Parlamentul si cei "de sus" trebuie sa-i convinga prin ceea ce fac, nu prin ceea ce promit si nu duc la indeplinire.
In momentul in care vor vedea cã lucrurile se "miscã" cat de cat, in bine, vor veni la vot.
Asa cand vad cine ne reprezinta la Bruxelles, li se face lehamite.
Si asta li se intampla celor care cat de cat mai au ceva cultura, ca de restul ce sa mai vorbim...
Pacat!
O generatie de blazati.

| ROB3RT89 a răspuns:

Buna.
Multi sunt indiferenti si nu constientizeaza anumite chesti.
Daca ei nu vor, nu poti sa-i convingi, asta trebuie sa constientizeze singuri.
Vor lua initiativa singuri cand vor fi in anumite situatii in care sunt discriminati.
Daca si-ar tine promisiunile, probabil ar creste si numarul participantilor la vot.
O zi buna!

| doctorandus a răspuns:

E pentru ca la romani parlamentar=tepar.

| Stresanta a răspuns:

Pai le aratam ca viitorul lor si al tarii depinde de politica.