| kanajambe a întrebat:

Ce credeti ca se va intampla dupa proteste? Va fi inlaturat guvernul? Va continua criza si se va extinde si una alimentara?

33 răspunsuri:
| Arthur a răspuns:

Una alimentară, de ce? Sunt toţi agricultori?

Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Este începutul sfârșitului dar cu un viitor incert dacă ne mai lăsăm intimidați și fraieriți pe față!
Pa, pa.

| harciog a răspuns (pentru Legiuitoarea):

Inca,legiuitoareo,inca? Nu vad vreo indepartare a lui inca asta nici peste 100 de ani.Garantez ca sint oameni acolo care practic "au fost adusi"ei habar ne-avind de ce stau acolo.Ba da, li s-a dat cite 150 de lei.

| pcris a răspuns (pentru harciog):

Harcioage si mie imi pare ca esti cam inregimentat cu sarg, cum erau si cei care sustinand tot comunistii vinovati de preluarea puterii prin minciuna si genocid aplaudau pe Iliescu si minerii in iunie 90 cand inca mureau romani adevarati pentru a scapa de criminali! Faptele lor de atunci sunt imprescriptibile! Sunt chestii fumate si acum probabil lumea s-o fi trezit dupa peste 22 de ani. Daca nici acum nu am invatat nimic atunci nu ne meritam locul ca natie.

| harciog a răspuns (pentru pcris):

Nu sint inregimentat dar imi placeau astia din cauza ca si-au dat seama extrem de bine ca sistemul nostru este bolnav si incearca schimbarea dar romanul,nu si nu, el vrea sa ramina asa, adeca prost.

| pcris a răspuns (pentru harciog):

Da vor "schimbarea" ca si ceilalti, in sensul salvarii buzunarelor proprii si a clientelei prin furt inclusiv prin distrugerea totala a noastra a Romanilor... daca ne mai putem mandri cu denumirea de roman.

| harciog a răspuns (pentru pcris):

Noi ne-am mindrit cu renumele asta intodeauna fals, printr-o istorie contrafacuta si simplu fapt ca vedem asta eu zic ca ne-ar da totusi un impuls spre vindecare.

| harciog a răspuns:

Se va forta de catre opozitie demisia guvernului si a presedintelui pe baza revoltei "spontane"si vor lua conducerea cu un guvern interimar pina la viitoarele alegeri.Iti aminteste de 90? Acum va fi mai rau. Dupa ce vor aranja urcarea la conducere, cu atitia oameni bogati in spate nu le va fi greu sa plateasca 2000 de huligani sa devasteze pietele pe acolo ca fiind din partea PDL-ului si in timpul asta sa ceara dictatura armata la dispozitia guvernului USL. Abia atunci va avea Romania ce si-a dorit.

| Hombre a răspuns (pentru harciog):

Har vezi ca esti pe aratura, te-ai imbolnavit de scenarita si dictatura militara, fugi cu babau ca sperii copii. Cred ca traiesti emotiile lui Basescu si sustii atat de vehement cauza lui de parca esti regimentat. De unde stii tu ca li s-a dat 150 de lei, bagi aceleasi fitile ca in 1990, incepi sa mirosi a baiat cu ochi albastri si bagi dezinformare, nu mai tine taticu vrajeala asta e fumata de mult.

| harciog a răspuns (pentru Hombre):

Si voi v-ati inbolnavit de cautat binele fara sa faceti nimic.

| Hombre a răspuns (pentru harciog):

Har,, ori esti activist PDL ori esti naiv si crezi in aburelile lui Basescu cu reforma statului. Pai reforma statului o faci cu masuri de saracie a populatiei care nu functioneaza la stat sau cu administratia statului. 50 000 de jandarmi?! Mai punem la socoteala si echipamentele, la ce bun aceste forte care freaca manganu si odata la 15-20 de ani mai iese si ele in strada ca atunci se mai supara cetateanul in rest liniste si pace, asta imi aduce aminte de Ceausescu " Ooo, tu cel mai iubit si mai pazit de cine ti-e frica". Omul nr. 2 in stat Roberta Anastase 80=170 pentru a trece fraudulos o lege si asta unde, "chici chicitoarea mea"? Ditamai sefu de stat iese la tv in direct sa demoleze un om (Arafat) care avea alta viziune despre o lege care facea obiectul meseriei lui, tuna, fulgera si il ameninta ca zboara din functie. De cand dracu geniul carpatilor Imperator Basescu se pricepe la toate, nici macar nu era de competenta lui de a interveni atunci, dreptul lui era la sfarsit, promulgare sau nu. Mai trecem in revista bagabontelile si ciordelile pedelistilor prin lucrari inutile ca sa-si traga banii, telegondole, sali de sport aiurea piscine, patinuare, borduriada, asfalturi care nu sunt (dar asfaltatorii sunt bogati) etc. Pagini intregi se pot scrie despre modul defect in care conduc. Toata lumea stie asta mai Harcig si le-a ajuns cutitul la os si tu o arzi aiurea cu inchipuiri de-ale tale, ba vrei sa insinuezi ca daca nu v-a mai fi Basescu si ai lui se alege prafu', s-a ales Harciog si singurul lucru care le-a mai ramas romanilor sa scape de ordinarii acestia de care li s-a facut scarba. Sigur ca si oameni isi dau seama si stie ca indiferent cine va prelua puterea nu va rezolva problemele in scurt timp de altfel este imposibil in situatia in care functioneaza insa-si Europa. "Si voi v-ati imbolnavit de cautat binele fara sa faceti nimic", tipic Bascenian

| harciog a răspuns (pentru Hombre):

Mai nenea, tot ma legi mereu de Basescu.Mai da-l dreaku ca nici nu stiam de existenta lui pina cind a ajuns ministru la transporturi si incerci sa-mi demonstrezi cu chestii puierile nu stiu de unde luate, incapabilitatea lor.Despre aparitia lui la televizor cu Arafat poate a fost greseala dar toti gresim.Dar ca vrea sa reformeze sistemul economic n-am nici o indoiala.Au fost singurii de pina acum care tot incearca.Esti de acord ca sistemul economic mostenit si neschimbat de atitia ani este bolnav? Esti de acord ca cei care produc intr-adevar sint mai putini decit abonatii la buget? Doar aici trebuie privita problema si mai da-i dreaku cu orice politica ar duce.

| Hombre a răspuns (pentru harciog):

Pai de cine sa te leg mai Har, nu lui Basescu si PDL ii sustii cauza sau sustii monarhia si eu sunt tampit si nu inteleg. Faptul ca nu-l cunosti de mult nu te absolva de fatul ca-l sustii pe fata. Bai tu cunosti varfurile pedelistilor de la tine din judet? Eu pe cei de la mine aproape pe toti si sunt numai spuma de hoti, toti cioflingarii astia care acum sau vopsit in liberali erau fesenisti (comunisti) si li s-a mai alaturat intre timp alti hoti care nu are nicio treaba cu elementul politic. Indivizi acestia in perioada anilor 1990 ii injura de mama focului pe taranisti si liberali si acum se dau liberali, hai sa fim seriosi mai Har.
Tocmai ca inteleg problema economica a Romaniei si e grava, insa daca Basescu si Guvernul acesta comunica cu populatia si explicand clar despre ce e vorba sigur ca oameniintelegea si nu aveam aceste proteste acum. Dar cand situatia economica este dezastroasa si gasca fura pe fata mai Har si toata lumea o vede numai tu si Arthur nu vreti sa vedeti, oameni sau scarbit si nu mai suporta. Nu-ti mai insir inca o data metodele de furat a pedelistilor si clientelei din banul public ca m-am saturat sa ti le insir si tu parca acum ai venit dupa alta planeta. Apartamentul pe care si l-a tras Basescu cand era primar la capitala si casa Ioanei Basescu de 1, 5 milioane euro, notar la tara, ce fete destepte are tata.
http://www.click.ro/......77825.html

| harciog a răspuns (pentru Hombre):

Te rog frumos, am vrut sa-ti urmaresc linkul pina am vazut jos antena 3, ce naibii ma Hombre? Deabia am mincat, vrei sa arunc tot? Iti zic un secret da'nu mai zici si tu p'aci.Nu sint interesat de Ioana,mai degraba de mezina cica ar avea niste buzeeee,mama mama. Oricum ti-am zis ca nu urmaresc tot clanul dar intreb si eu, care naibii de pina acum n-a facut la fel sau care nu are s-o faca? Important ca s-au bagat in sistemul economic si vor sa-l schimbe.N-au m-ai facut-o nimeni, doar asa privesc problema.

| Hombre a răspuns (pentru harciog):

Da aidreptate s-a bagat in sistemul economic si la facut praf, mii de firme a falimentat si ne-am ales cu peste un milion de someri in 2009 cand a inceput sa-si bage masurile idioate destepti in care chiar crezi.

| harciog a răspuns (pentru Hombre):

Firmele falimenteaza datorita pietei, concurentei dintre ele sau a proastei administrari.Intelegi acum de ce le este frica astora din sistemul de sanatate de privatizare? Nu vor mai putea fura fonduri de la stat pentru ca patronul ii va controla pina la ultima centima.Ce naibii dom.Hombre?

| Hombre a răspuns (pentru harciog):

Mai Har nu mai ma aburii, cine ii tine pe smecherii sa-si faca spitale private. Basescu prin legea care vroia sa o dea avea niste jmecheri care vroiau sa se lipeasca de banii de la buget alocati sanatatii. Care e treaba acum nu te ia salvarea daca lovesti in testicule? Sau jmecheri ti le oblojea mai bine. Ma crezi tampit. Sunt satul de ordinarii acestia, cu bordurile lor. Apropo, am vazut in Bucuresti borduri din granit impecabil executate care mai rezista inca o suta de ani si le scoteau intr-o veselie si puneau niste rahaturi care in catva ani s-a dus dracu. Pai tampit sa fii sa distrugi un lucru bun si sa pui cacatul tau in loc?! dar il pune bai Har ca asa isi tragea banii pe lucrări inutile. Ba tu de pe ce planeta esti? Eu am impresia ca tu intelegi prost privatizarea. Banii de la serviciul de urgenta de unde sunt mai? De la bugetul statului (contribuabili) pai de ce mai bagi niste privati pe acolo, care e avantajul, s-a plans cineva de SMURD pana acum? Dar daca se poate suge de ce sa nu-l capuseze si pe asta "reformatorii" lu' peste. Asta ascundea asa zisa lege a lui Basescu mai Harciog si vii tu sa ma aburesti, nu conteaza daca e bine sau nu, facem reforma statului băgând baieti destepti să sugă la serviciu de urgenta.

| harciog a răspuns (pentru Hombre):

Dar de doctorii care furau bani de la sanatate pe cnp-ul mortilor de ce nu zici nimic? Dar ca te internezi in spital si te trimite sa-ti cumperi de la farmacie pina si o fasa de pansament de ce nu zici? Dar ca au murit oameni calcati in picioare de mineri de ce nu amintesti? Matusa Tamara a dat coltul? Stai un pic ca de fapt ai spus de ce.Ai fost protestatar, ai ramas inca sub influienta turmei.Cit ti-a dat ma ca astora de la noi le-a dat 150 de lei?

| Hombre a răspuns (pentru harciog):

La-sa vrajeala ca le-a dat bani ti-am mai spus e fumata din 1990, dar tu cat mai ei pentru dezinformare? E a doua oara cand spui ca le-a dat 150 de lei si nu te crede nici copii. Imi aduci aminte de un vecin in 90' care imi tot zicea ca suntem platiti si eu ii spuneam de fiecare data ca nu suntem platiti, si intr-o zi m-a intrebat iarasi.
-Cu cat te-a platit liberali si taranisti?
-Bai vecine am strans cam o valiza de dolari, dar inca nu i-am numarat.
-Fugi ba ca minti zise el.
-Bai vecine tu nu esti nici cal, nici magar, ii zisei eu.
-Pai de ce?
-Pentru ca esti atat de bou incat nu ma crezi nici ca am luat bani nici ca nu am luat.

| harciog a răspuns (pentru Hombre):

Este ciudat in ce mod ma zgindari sa declar public un lucru.A fot o minciuna in afara faptului ca toti care au fost aseara au ce minca vreo citeva zile.Sint oameni, cu copii acasa care au un anumit interes la un anumit partid.

| harciog a răspuns:

Doamne cita timpenie aici.Tot am impresia ca vorbesc cu ciutani fara nici cea mai mica idee de politica.

| pcris a răspuns:

In legatura cu criza alimentara, ea deja se simte. Cred ca deja in lume si la noi cu atat mai mult, se vede acum importanta sectorului agroalimentar in fata celorlalte. Criza alimentara ne ranjeste in fata!

| Liquify a răspuns:

Pai criza economica nu depinde DOAR DE guvern asa ca are toate sansele sa continue. Cat despre criza alimentara nu prea cred.

| BluLăvzIu a răspuns:

Buna! Romanii nu stiu sa explolateze.Baescu nu stiu sa fie un adevarat Presedinte,un adevarat conducator. Oamenii din strada, s-au saturat, s-au saturat de promisiuni. Exista prea multe promisiuni neindeplinite care incontinuare nr.lor creset si creste in fiecare an.Sa nu credeti ca oamenii din strada, nu sunt oameni educati si ca vor doar violenta, pentru ca nu este asa.Acei oameni,asa-zisi protestatanti isi doresc mult mai mult.
Acum, copiii sunt viitorul, trebuie sa ne punem toata increderea in ei.Acum,ne mai ramene doar vsa asteptam, sa asteptam sa se schimbe ceva in tara asta. Avem munti, avem mare avem d etoate.COPIII SUNT VIITORUL!

| Madyyyy a răspuns:

Basescu nu isi da demisia se pare.Nici nu deschide subiectul asta cand apare public. Este un mare nesimtit.Sfideaza mii de oameni care ingheata de frig si fac apel la el sa plece.
Guvernul va cadea sigur. Dupa caderea guvenului. Tara o sa cada intr-un mare impas, parerea mea, raman prea multe goluri in urma hotilor. Acum sa vedem...

| harciog a răspuns (pentru Madyyyy):

Asteapta ca mai este pina dimineata. Daca isi da demisia este ce vrea opozitia sa-l poata cataloga las.Nu este las, te asigur.Va fi fortat sa si-o dea.

| GoodGuyDorel a răspuns:

Cine stie, poate se intampla ca si cu Ceausescu

| Alexandra023 a răspuns:

Nu vezi ca nea Base nici nu baga in seama protestele? Salariile oricum nu au cum sa le aduca inapoi, protestatarii care cer asta chiar nu gandesc.

| eduard1029 a răspuns:

Daca basescu nu demisioneaza va fi omorat

| Liquify a răspuns (pentru eduard1029):

Nu mai suntem in 1989. Totusi.

| master77 a răspuns (pentru Liquify):

Exact! Nici nu o sa stie ce l-a omorat cu tehnologiile astea. laughing

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Daaa, e apocalipsa. A venit apocalipsa. Fugiiiiiiti. Scapa cine poateeee. Primul care o incaseaza e javra infecta si ordinara si apoi sluga supusa, Boc. Dupa ce o iau astia, urmeaza curva de palat, Ciocanitoarea Udrea big grin

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu se va intampla nimic, deoarece celor din guvern putin le pasa de cei care protesteaza; nu va fi inlaturat guvernul, doar in cazul in care ne-ar sustine mare parte din europa si da, criza va mai dura probabil un timp destul de lung.