| Zazuku_Singuraticul_1986 a întrebat:

Credeti ca ROMANIA isi va mai reveni vreodata din criza? sau guvernul roman va incerca sa faca mai multe pentru populatie?

5 răspunsuri:
| mona a răspuns:

Isi va reveni dar greu...,, desteptii,, astea din guvern vor face ce au facut si pana acum pentru populatie adica ...nimic

| etudor a răspuns:

Da,ne vom reve dar greu pentru ca de 8 ani in urma Basescu si ai lui baieti destepti, atotstiutori si vigilenti cu buzunarele proprii s-au imprumutat pentru dezvoltarea economica a Romaniei si au facut datorii astronomice tarii marindu-si conturile lor, imbogatindu-se peste noapte.Astia au fost si inca mai sunt o parte din ei conducatori de neam.Cine nu-si iubeste poporul, la ce bun se iubeste doar pe el?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

" Credeti ca ROMANIA isi va mai reveni vreodata din criza? " - Prostia asta cu criza e tot latră politicienii din 2008 încoace. Naiba ştie cum noi stăm juma' de deceniu într-o criză, iar alte state, mai slab dezvoltate reuşesc să iasă în doar câţiva ani.

" sau guvernul roman va incerca sa faca mai multe pentru populatie? " - Da. Probabil le va tăia din nou din lefuri şi le va mări impozitele şi taxele la începutul fiecărui an. Austeritate din nou. Guvernele capitaliste nu vor face niciodată ceva bun pentru populaţie, ci pentru " ţară " în general. Asta fiind acoperirea lor pentru a-şi putea băga banii în buzunare şi a-şi ridica vile.

| ORDKEO a răspuns:

Nu cred, cat despre guvern, nici el nu va face, adunatura de hoti care nu stiu de unde sa mai fure.

| accescrang a răspuns:

Niciodata