| anonim_4396 a întrebat:

Ce credeți despre articolul de mai jos? Este o exagerare pentru a mai câștiga câteva vizualizări, sau neonazismul este așa de extins?
https://adevarul.ro/......index.html

3 răspunsuri:
| Zuzu1991 a răspuns:

Tipul nu stie bine romaneste:
"black sheep" („oile parşive")
si noi avem conceptul de oaie neagra, de unde si pana unde black inseamna parsiv?!?

| mastadont a răspuns:

Cred că este destul de adevărat ce se spune acolo, din câte observ acele legi chiar au fost date. Nu mă miră foarte mult acest lucru, să nu uităm că și naziștii au ajuns la putere în Germania în urma unei mari depresiuni economice, lucru care se va întâmpla și în următorii ani datorită pandemiei de coronavirus.

| NunuNini a răspuns:

Bate campii! Parerea lui personala, dupa ce a citit cate ceva prin presa.