| Meme10Memu a întrebat:

Isus, inspirat de Iehova Dumnezeu, a profetit ca in zilele din urma vor fi epidemii accentuate. Isus a prevazut ca oamenii se vor apuca sa faca experimente biotehnologice prin prisma ateismului care ignora singura speranta adevarata a omului de a scapa de boli si moarte adica doar in imparatia lui Iehova Dumnezeu, care va veni in curand si pe planeta Pamant.

Ce puteti spune?

https://adevarul.ro/......index.html

3 răspunsuri:
| Eisenheim a răspuns:

In predica de pe munte a vorbit despre biotehnologie sau in templu? Cred că am sărit peste partea asta la citirea bibliei, sau poate a mâncat pisica fila respectiva că era însă cu slănină cum a citit bunica după ce i-a dat de mâncare bunicului happy

| Meme10Memu explică (pentru Eisenheim):

E posibil ca Isus a vazut in viitor si s-a abtinut sa dea mai multe detalii ucenicilor care oricum n-ar fi inteles ce e aia biotehnologie chiar daca Isus le-ar fi spus.

La fel cum Petru a vazut al 9-lea cer. Dar doar el ar fi putut intelege ce a vazut pentru ca doar Petru a avut acea viziune.

| dge18 a răspuns:

Dacă oamenii cred ce au scris unii pe un site sub numele de Iisus atunci nu este de bine. Tot ceea ce a spus Iisus a fost rescris de atâtea ori încât au ajuns să fie datele eronate sub proporții de 90% pentru că oamenii au băgat și de la ei.