| Поп_Ваня_1995 a întrebat:

Ce credeti despre situatia din Crimea? Ar fi o sansa prin care Al 3-lea Razboi Mondial sa inceapa? astept raspunsuri inteligente

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pai in Crimeea e liniste cum zic ceilalti entru ca Crimeea e deja anexata.Acum Putin vrea toate staele foste URSS de partea mame Rusii.pentru asta va trebui sa razboiasca.Acum prin intelegere, o parte din Ucraina e deja anexata si vad ca focurile nu inceteaza.da razboiul bate la usa, ambele parti trimit masini de razboi si munitie in zona. Ungurii sunt de partea rusiei, fapt demonstrat ca Putin a fost ieri in Ungaria. orban se joaca, Ungaria fiind in UE si NATO.De fapt Ungaria vor sa imparteasca Romania intre ei si rusi. Dupa nume cred ca esti Moldovean deci estul Romaniei inclusi Rep.Moldova vor fi la rusi.iar vestul Romaniei la unguri dupa cum doresc ei de secole, reintregirea imperiului.Moldova si Romania sunt la mijloc.Pentru a evita un razboi mpndial cred ca Americanii ne vor intoarce din nou spatele cum ne-au mai intors odata. Razboiul va incepe imediat ce rusia va ataca un stat NATO sau UE.Pana atunci dar ajuta fortele separatiste ruse din Ucraina cu arme. Si pana atunci Americanii vor ajuta cu arme si munitie fortele Ucraineene care nici astia nu stiu ce vor, nici in car nici in caruta. Putin e smecher, spune ca nu trimite trupe in Ucraina dar separatistii rusi, tot rsui sunt.Deci separatistii daca vor pofti in polonia sa spunem sau Romania, razboiul mondial e inevitabil.Si atunci sa vedem, China se zice ca e aliatul Rusiei dar cred ca nu i-ar strica o parte din Rusia, cred ca o va trada si va lua partea NATO.

| Поп_Ваня_1995 explică (pentru anonim_4396):

De fapt sunt ucrainean

| Поп_Ваня_1995 explică (pentru anonim_4396):

Primul lucru sunt ucrainean.
Si al doilea este ca americanii nu au ajutat niciodata pe romani ei se dau drept prieteni nostri pentru. un anumit motiv, uraniu, aur, petrol, etc.
Deci vreau sa spun ca ucraineni ar fi putut sa faca usor fata trupelor dar acolo deja sunt blindate si de astea deci...
Ungurii vor Transilvania din mai multe motive cum au luat si Ardealul pentru. 4 ani.Ei considera ca Tranilvania ii ca la rusi Mama Rusie insa desi is neamul meu ii urasc cu comunismul lor...
Cel mai de fata Romania s-ar baga in razboi crezand ca are suportul americanilor insa cand vad ca nu pot invinge Rusia deoarece
1.Mongolii au incercat sa o cucereasca n-au reusit.
2.Napoleon o fost haituit ca o oaie de lupi cand se retragea.
3.Lui Hitler i-au inghetat tancurile in Rusia deci...
Vreau sa spun ca Rusia nu cred ca poate fi invinsa 3 incercari esuate si inca cred ca vor invinge insa.

| anonim_4396 a răspuns (pentru Поп_Ваня_1995):

Insa acum e NATO si UE, majoritatea tarilor europene plus SUA.Si cand spun SUA spun continentu America in totalitate.Acum,fata de razboaiele dinainte, este un razboi modern, predomina atacurile aeriene de lunga bataie.NU tin cu nimeni, sunt un pacifist, insa de cand planeta marile puteri au vrut dominatie globala.Asta vor Americanii, o dominatie globala asata vor si UE, un nou guvern mondial si controlul asupra lumii, persoana sau uraniu si etc. Rusii au pregatire terestra extraordinara ceea ce face sa-si apere nordul acolo unde nu poate nimeni ataca terestru si din cauza gerului. Putin ar vrea sa isi refaca fosta URSS si tot asa vrea si Ungaria sa-si refaca imperiul.La un eventual atac in forta asupra rusilor,aviatia americana vor bombarda in linia intai,urmand ca tarile baltice printre care si noi,Romani sau Ucraineni sa facem politia militara, rascolind casa de casa, cladire dupa cladire, ce mai ramane i picioare dupa eventuli ruis ramasi in spatele frontului.Dar si sa tinem linia frontului, ceea ce ne face carne de tun deoarece romanasii nu mai au pregatire militara din cauza celor ce au scos serviciul militar din Romania.Iliesci si urmasii, bineinteșes care au fost si vor ramane spionii rusi care au dezmembrat Romania.Bineinteles ca Romania va fi impartita chiar daca castiga rusii sau americanii.Romania la momentul actual e deja...praf. Spui ca rusii nu pot fi invinsi.Nu stiu asta dar stiu ca daca China ar dori siea o mica particica din rusia, va trada rpietenia dintre china si rusia.E totu secret, nu stim ce se poate intampla.Eu unul doresc pace si solutionarea problemelor pe cale pasnica. Sati zic ceva, Rusia sau America sunt doua rele, nu vad nimic bun la aceste tari.

| Поп_Ваня_1995 explică (pentru anonim_4396):

Ai stofa de strateg insa rusii (nu tin cu ei) au sisteme anti-aeriene

| anonim_4396 a răspuns (pentru Поп_Ваня_1995):

In fine, Rusi cu ameicanii sau cine cu cine, razboi a fost, razboi va fi.peste tot. Daca nu unul mondial, razboaie locale vor fi de-a lungul timpului.

| Поп_Ваня_1995 explică (pentru anonim_4396):

In razboi trebuie sa te aliezi cu cine crezi ca este mai puternic, de nu vei disparea ca dinozaurii

9 răspunsuri:
| thealchemist a răspuns:

Ce-i cu Crimeea? dupa cate stiu e pace si liniste in Crimeea.
pe de alta parte Novorossiya e deja in razboi, iar daca mai se baga si americanii o sa ajungi sa vezi ciuperca pe cerul Bucurestiului.

suntserios
| suntserios a răspuns:

Treaba cu Crimea e deja istorie, problemele acum sunt in alta parte, in estul Ucrainei. Si da probabil va fi razboi doar ca Rusia inca mai trage de timp sa se pregateasca serios, doar de aia au marit bugetul armatei

| Antonialolo92 a răspuns:

Da. Cred ca sunt mari sanse.