| beatleman a întrebat:

Credeti in inceperea unui nou razboi mondial?

9 răspunsuri:
Apache
| Apache a răspuns:

Sincer? DA ...de ce? fiindca deja lumea incepe sa aiba prea multa putere! uitati-va la america ...deja are prea multa putere, si a inceput sa isi bage coada unde nu ii fierbe oala! la un moment dat cineva o sa riposteze! sincer ma gandesc la iran! oricum daca e ceva ce istoria ne-a invatat este ca puterea CORUPE!

| mgtow a răspuns:

Probabil de la saracia asta de puta mierda ce e in lume.

| lol1232 a răspuns:

Ar fi posibil mas astepta de la orice de la looomea asta laughing dar nu cred sa inceapa un razboi u ce crezi? happy

| Lora a răspuns:

Oarecum da la cata nedreptate si lipsuri duc romanii din cauta politicienilor e posibil

| SwEEtGiRlZ a răspuns:

Orice este posibil! Asta este viata!

| gabrielgypps a răspuns:

Depinde cum evolueaza relatiile israel- iran. daca se incep incoradi mari, si greseli, apoi atacuri nucleare, alte puteri nucleare precum china pe o parte rusia, america pe alta ar interveni, se poate ajunge la o conflagratie mondiala. mai sunt multe potentiale motive insa aici si in minereurile din afganistan vad cea mai mare amenintare.

| GiovannyGrandiossu a răspuns:

Abia astept sa-mi pun AGul in functiune sa-i dilesc pe americani. De data asta sigur buturuga mica va rasturna carul mare.
@Ourano - La ce te referi tu se numeste razboi civil/revolta/revolutie in functie de evenimente.

| Azm a răspuns:

Sansele sint destul de mari, daca tinem cont de nevoile si orgoliile marilor puteri.

| FrumusicaAndreea a răspuns:

Un lucru sigur stiutongueamantul va pieri daca in razboi se vor implica Rusia, S. U. A si China/Japonia. Da-ti si singur seama de ce, mister dilema. tongue