| Suzette a întrebat:

Ce cursuri se fac la REI/Relatii Internationale?(Nu ma refer la o facultate anume-ex ASE. Vreau sa stiu in general.)

1 răspuns:
| iuo a răspuns:

Eu am terminat Relatii Internationale si Studii Europene. in anul 1 faci:cultura si civilizatie europeana,organizatii europene euroatlantice,franceza,engleza,relatii internationale,istorie,in semestrul doi faci :introducere in stiinta politicii,informatica, drept international privat, istoria relatiilor internationale. Anul 2:drept monetar,metode de cercetare sociala si politica, institutiile uniunii europene, doctrine politice...etc happy