| Lapusneanu a întrebat:

Ce e Societatea civila profesionala si prin ce se deosebeste de o asociatie sau cabinet individual (fie el de avocati sau de psihologi)?

3 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

In societatea civila profesionala sunt mai multi profesionisti asociati (avocati sau psihologi), fata de cabinetul individual unde este un singur profesionist titular al cabinetului.

| Lapusneanu explică (pentru Ioandelasal):

In afara de asta nu mai e nicio diferenta?

| Ioandelasal a răspuns (pentru Lapusneanu):

Mai pot fi unele diferente, derivand din numar, respectiv o societate profesionala poate acoperi mai bine toate ramurile, prin specializarea pe o anumita ramura, de ex. avocat specializat pe drept penal, altul pe drept civil, pe drept administrativ, etc sau chiar specializari mai inguste.