supadeceapa
| supadeceapa a întrebat:

Ce fac CpF-istii daca nu iese cvorumul? laughing))))

14 răspunsuri:
Bula
| Bula a răspuns:

Vor fi nevoiti sa schimbe... legislativul!
Referendumul pentru DOAR 300 parlamentari a fost valabil, trebuie pusa in aplicare vointa poporului!

suntserios
| suntserios a răspuns:

Leocoplast la fundulet

| Holiday a răspuns:

Problema e nasoala atat pentru Dragnea, cat si pentru CpF si organizatiile religioase in special BOR. Ideea a fost urmatoarea: noi va dam refererendumul, voi prostiti credinciosul sa voteze si castigam toti. Voi castigati fraieri pentru pupat moaste si cotizat, noi capital electoral. In plus va mai dam si bani sa construiti mostruozitati gen Catedrala Mantuirii Neamului unde sa strangeti fraierii.
Acum, ce-ai facut mai nene, mah, eu ti-am dat referendum, ti-am dat bani sa construiesti alea si voi ce facurati? Nu stranserati 5 milioane de fraieri sa-l voteze si ne facuram de ras, in loc sa castigam electorat pierduram si din ala existent...
Ideea e ca BOR-ul si altii ca ei sunt in cadere libera, mai rau decat ma asteptam. Iar acum au stricat-o si cu prietenii lor politici.
CpF-ul ai impresia ca au strans ei 3 milioane de semnaturi?! Au facut-o tot cu ajutorul popilor, ca altfel nici un milion nu strangeau. Cum dracului de abia, de abia vin la vot 3 milioane cand numai semnaturi erau atatea. Iti dai seama ca jumatate din semnaturi erau ale unora pe care i-a pus popa sa semneze, dar habar n-aveau ce.

| anonim_4396 a răspuns (pentru Holiday):

Dacă tot e referendumul lui Dragnea, la sfârșit Dragnea va avea în jur de 3, 5 milioane de persoane care au ieșit la vot, teoretic, după spusele voastre, pentru el, dacă tot numai el a fost vinovat că n-a venit lumea.
Eșec major pentru CPF și toți fanaticii religioși de acolo, atât se poate nota.
Prevederea din Codul Civil, sper eu, din tot sufletul, să fie declarată neconstituțională în viitorul apropiat.

| Holiday a răspuns (pentru anonim_4396):

Stii care e treaba? Nici Dragnea, nici altcineva nu le va multumi celor 3, 5 milioane, pentru ca cel care le multumeste isi asuma personal sau in numele organizatiei sale esecul. Toti o sa puna batista pe tambal, ca nu e nici un interes sa fii de partea pierzatorilor.

| anonim_4396 a răspuns (pentru Holiday):

Pierzătoarea cea mare e CPF.
În rest, toate partidele cae au susținut în parlament sunt pierzătoare în aceeași măsură.
Oricine dă vina pe Dragnea, cum a făcut Orban, cum face CPF, impune ideea că ăia aprox 3, 5 milioane care au votat(mă gândesc la rezultatul final) sunt votanții lui Dragnea și ei n-au fost în stare să aducă pe aproape nimeni dacă scuza lor e că lumea n-a venit ca să nu ia Dragnea voturi.

| Holiday a răspuns (pentru anonim_4396):

CpF e o organizatie de conjunctura girata politic si mai ales religios. S-a incercat ceva prin punerea ei in prim plan, a fost un esec, adio, dispare din prim plan sau chiar se desfiinteaza. Nu e o tragedie pentru nimeni.

| anonim_4396 a răspuns (pentru Holiday):

Concret: cpf e o mizerie

| aXy99 a răspuns:

Nu stiu de ce esti asa de bucuroasa. Casatoriile intre persoane de acelasi sex sunt si vor fi ilegale.
Totusi, Tariceanu va veni cu o legea a parteneriatului civil cat de curand.

| supadeceapa explică (pentru aXy99):

Stiu asta. Ma amuza situatia, atat.

| mastadont a răspuns:

Mușcă mâna care i-a hrănit! big grin

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Deja au început: l-au scos tot pe Dragnea vinovat

| supadeceapa explică (pentru anonim_4396):

Parca nu era referendumul lui Dragnea laughing))))))))

| anonim_4396 a răspuns (pentru supadeceapa):

Acum s-au răzgândit, vezi comunicatul lor: Dragnea și Băsescu l-au politizat și au făcut să nu vină lumea.
Niciun cuvânt despre ăia care au dezinformat în prostie