| painecuzahar a întrebat:

De ce se poarta IT-istii ca martorii lui Iehova mai nou?

9 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Detalieaza ca sunt curios...

| painecuzahar explică (pentru suntserios):

Nu pot sa am si eu o suparare legata de job ca prietenii IT-isti imediat incearca sa ma faca sa ma inscriu la cursuri de IT si sa ma angajez la ei ca si cum la ei ar curge lapte si miere. Mi se pare ciudat ca se plang la mine ca jobul lor e plictisitor, ca nu au un job "engaging" cum zic ei, dar daca am si eu o zi proasta, imediat incearca sa ma coopteze. Si am crezut ca doar prietenii mei sunt asa, dar am vazut faze asemanatoare pe discord si reddit

| suntserios a răspuns (pentru painecuzahar):

Oameni naspa bre ca vor sa iti ofere posibilitatea sa iti schimbi jobul de care nu esti multumit in ceva confortabil si bine platit. Huooo cu it-istii

suntserios
| suntserios a răspuns:

Ti a batut in IT ist azi la usa?

| LordCristobal a răspuns:

De ciudati ce sunt.

| Dragobeta a răspuns:

Cum mai exact? Vor sa te converteasca sa te faci IT-ist? Ce comportament au?

| painecuzahar explică (pentru Dragobeta):

Exact, vezi ce am scris seriosului

| Dragobeta a răspuns (pentru painecuzahar):

Am inteles.

| InAfaraTiparelor a răspuns:

De ce IT-istii si-ar irosi timpul cu religia pierdutilor? Fa un bine si ignora-i, in acest caz.