| troleibuz a întrebat:

Ce greseli au facut sistemul medical si politic romanesc in gestionarea pandemiei de au ajuns oamenii sa se indoiasca de existenta unui virus care afecteaza o lume intreaga?

9 răspunsuri:
ardnaxur1961
| ardnaxur1961 a răspuns:

Greseala e a sistemului de invatamant din Romania, care scoate, pe banda, analfabeti functional.
Ce legatura sa aiba medicii si politicienii cu antenele 5G, cu pamantul plat si cu mercurul/ cipurile din vaccine?

suntserios
| suntserios a răspuns:

Au comunicat ca un ciomag.
In prima luna de stare de urgenta nu am auzit pe nimeni sa conteste nimic, pentru ca toti politicienii aveau acelasi discurs. Nu am auzit pe nimeni din PSD sa conteste ceva in prima luna. Cand usor usor si au dat seama cum se poate castiga capital din asta au inceput cu tampeniile.

| mihai69 a răspuns:

Nu se întâmplă doar la noi, ci peste tot în lume. Uneori chiar la nivel guvernamental. Așa că...
Vina? interesele politice, jocuri economice, prostia omenească și credulitatea majorității populației mai degrabă în fakenews de pe socialmedia, decât în informările oficiale (bune, rele, cum or fi ele, dar OFICIALE).

| RKBlue a răspuns:

Peste tot sunt oameni care se indoiesc de virus, nu numai in Romania.
In SUA e de 10 ori mai rau decat aici.
Sunt oameni care cred in virus.Sunt oameni care nu cred.
Dar nu conteaza daca crezi sau nu.Un astfel de moment arata ce esti dispus sa faci pentru comunitate.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu e vorba de sistemul romanesc, ci global e la fel. Peste tot: nu ai vazt in Serbia, Israel peste tot oamenii protesteaza impotriva masuriilor de izolare. Si sfideaza public toate masurile de distantare.
Iar stiriile legate de severitatea, modului de raspandire si mai orice legat de coronavirus inca de la aparitie pana in prezent se schimba radical, contrazicandu-se creand un balamuc.
Iar multimea ce vede : Chaos, nici specialistii nu pot da raspunsuri clare.
La aparitie toti ziceau "vai doamne fereste" Insa acum nici ai mai "fricosi" nu mai dau importanta masurilor de preventie.
Personal ma aflu intr-o zona de risc destul de mare, in colectivitate iar in preajma zonei au inceput sa apara cazuri confirmate.

| Speranta12 a răspuns:

N-au adoptat si ei trendul 5G.

| Nonolita a răspuns:

Parerea mea este ca nu au spus adevarul. Sau... lipsa transparentei. Dar cum nici medicii nu stiu mare lucru despre asta, toti se balbaie desi se dau mari specialisti. Adevarul era mai cinstit, lumea ar fi inteles si s-ar fi ferit singura fara legi si obligatii.

Răspuns utilizator avertizat